Olbrzym i kurdupel + Willi Hanne (D) – jazzowe improwizacje

- koncert w ramach trasy promującej nowy, czwarty album "IN SIDE SHOUT"

13 grudnia 2016 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Stacji Kultura (ul. Starowiejska 2, Rumia dworzec PKP) na koncert jazzowy. Zagra dla nas improwizujące trio muzyczne w składzie: Olbrzym i Kurdupel oraz niemiecki perkusista Willi Hanne (D). Koncert odbywać się będzie w ramach trasy promującej nowy, czwarty album „In Side Shout”. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Informacje o artystach:

OLBRZYM i KURDUPEL -  to duet improwizatorów Marcina Bożka i Tomasza Gadeckiego.
Wspólne muzykowanie pozwala im spełniać się artystycznie. W improwizacji czują się wolni i nie skrępowani niczym. Ich gra przesycona jest emocjami, które prowadzą ich w bardzo różne stylistycznie rejony muzyczne. Nie skupiają swojej uwagi na budowaniu za wszelką cenę swej odmienności od istniejących gatunków, a w ręcz przeciwnie to emocjonalne podejście do gry sprawia że każdy koncert jest inny i zaskakujący nawet dla samych muzyków. Proces komponowania utworu jest tutaj tożsamy z jego premierowym i jedynym wykonaniem.
Duet powstał wiosną 2007 roku w Trójmieście. Na początku roku 2008 pod nazwą Olbrzym i kurdupel weszli do studia i zarejestrowany został materiał na pierwszą płytę o dźwięcznym tytule "Frrrrr...." 7 kwietnia 2012 ukazał się drugi album pod tytułem "Six Philosophical Games". 15.02.2014 miała miejsce premiera trzeciej płyty zespołu nakładem Kilogram Records. Album jest rejestracją koncertu, który odbył się w klubie Alchemia w Krakowie i nosi tytuł "WORK". " Obecnie zespół promuje swój czwarty album "In Side Shout" nagrany z perkusistą Willi Hanne.

Więcej informacji na www.olbrzymikurdupel.pl

https://www.youtube.com/watch?v=bLPjGFd5E5Y

Willi Hanne – muzyk i pedagog z Hanoweru, studiował perkusję na Uniwersytecie Muzyki i Teatru na kierunku Jazz / Rock / POP w Hanowerze. Jest muzykiem i nauczycielem aktywnie biorącym udział w wielu projektach i pracującym dla rozmaitych instytucji kulturalnych. Willi gra w małych i dużych zespołach, jako solista bierze też udział w produkcjach teatralnych, radiowych i telewizyjnych, grał na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki. Muzycy, z którymi współpracował to między innymi: Stacy Kent, Stephan Abel, Nahawa Dombia , Ulli Orth Urna Chahar - Tagchi, Paul IMM, Wu Wei, Matthias Nadolny, Rolf Zielke, JL Rassinfosse, Lars Kukliński, Lothar Müller i Christoph Knoche. Do listy właśnie dołączają Marcin Bożek i Tomek Gadecki. Willi Hanne zdobył też ważne nagrody i wyróżnienia muzyczne (9 razy nagroda Jazzpodium Dolna Saksonia, 2 nagroda na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji w Akademii Muzycznej i Teatralnej Feliksa Mendelssohna Bartholdy'ego w Lipsku, a także liczne stypendia.

olbrzymartyk

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×