Olbrzym i kurdupel + Willi Hanne (D) – jazzowe improwizacje

- koncert w ramach trasy promującej nowy, czwarty album "IN SIDE SHOUT"

13 grudnia 2016 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Stacji Kultura (ul. Starowiejska 2, Rumia dworzec PKP) na koncert jazzowy. Zagra dla nas improwizujące trio muzyczne w składzie: Olbrzym i Kurdupel oraz niemiecki perkusista Willi Hanne (D). Koncert odbywać się będzie w ramach trasy promującej nowy, czwarty album „In Side Shout”. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Informacje o artystach:

OLBRZYM i KURDUPEL -  to duet improwizatorów Marcina Bożka i Tomasza Gadeckiego.
Wspólne muzykowanie pozwala im spełniać się artystycznie. W improwizacji czują się wolni i nie skrępowani niczym. Ich gra przesycona jest emocjami, które prowadzą ich w bardzo różne stylistycznie rejony muzyczne. Nie skupiają swojej uwagi na budowaniu za wszelką cenę swej odmienności od istniejących gatunków, a w ręcz przeciwnie to emocjonalne podejście do gry sprawia że każdy koncert jest inny i zaskakujący nawet dla samych muzyków. Proces komponowania utworu jest tutaj tożsamy z jego premierowym i jedynym wykonaniem.
Duet powstał wiosną 2007 roku w Trójmieście. Na początku roku 2008 pod nazwą Olbrzym i kurdupel weszli do studia i zarejestrowany został materiał na pierwszą płytę o dźwięcznym tytule "Frrrrr...." 7 kwietnia 2012 ukazał się drugi album pod tytułem "Six Philosophical Games". 15.02.2014 miała miejsce premiera trzeciej płyty zespołu nakładem Kilogram Records. Album jest rejestracją koncertu, który odbył się w klubie Alchemia w Krakowie i nosi tytuł "WORK". " Obecnie zespół promuje swój czwarty album "In Side Shout" nagrany z perkusistą Willi Hanne.

Więcej informacji na www.olbrzymikurdupel.pl

Willi Hanne – muzyk i pedagog z Hanoweru, studiował perkusję na Uniwersytecie Muzyki i Teatru na kierunku Jazz / Rock / POP w Hanowerze. Jest muzykiem i nauczycielem aktywnie biorącym udział w wielu projektach i pracującym dla rozmaitych instytucji kulturalnych. Willi gra w małych i dużych zespołach, jako solista bierze też udział w produkcjach teatralnych, radiowych i telewizyjnych, grał na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki. Muzycy, z którymi współpracował to między innymi: Stacy Kent, Stephan Abel, Nahawa Dombia , Ulli Orth Urna Chahar - Tagchi, Paul IMM, Wu Wei, Matthias Nadolny, Rolf Zielke, JL Rassinfosse, Lars Kukliński, Lothar Müller i Christoph Knoche. Do listy właśnie dołączają Marcin Bożek i Tomek Gadecki. Willi Hanne zdobył też ważne nagrody i wyróżnienia muzyczne (9 razy nagroda Jazzpodium Dolna Saksonia, 2 nagroda na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji w Akademii Muzycznej i Teatralnej Feliksa Mendelssohna Bartholdy'ego w Lipsku, a także liczne stypendia.

olbrzymartyk