Wystawa - Ciało

Stacja Kultura zaprasza 23 listopada o godzinie 18:00 na wernisaż fotografii studentów Polsko –Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku.

Wystawę będzie można oglądać od 23 listopada 2016 do 7 stycznia 2017.

Wystawa pt. „Ciało” to wybrane fotografie studentów z Pracowni Fotografii Polsko–Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. Prezentowane prace podejmują temat cielesności, ukazują ją w różnych aspektach. Przybliżają widzowi zarówno piękno ciała,  jak i jego ułomność.

Zadanie postawione studentom okazało się dość trudnym wyzwaniem. Czy granice zostały przekroczone? Warto obejrzeć prace młodych adeptów fotografii i samemu ocenić, jak poradzili sobie z tematem.

Kuratorem wystawy jest Leszek Żurek.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!

23 listopada, godz. 18:00, Stacja Kultura Starowiejska 2, dworzec PKP

Leszek Żurek - Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w dziedzinie fotografii. Wykładowca fotografii i psychofizjologii widzenia na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, oddział Gdańsk. Autor fotografii dwóch publikacji albumowych „Paradissus Marie” oraz „Kościół Mariacki w Żukowie”. Stale współpracuje z muzeami w Trójmieście, twórca zdjęć do katalogów Muzeum Miasta Gdyni. W swych pracach zaprasza widza w podróż w głąb siebie. Posługując się fotografią, stawia ważne pytanie o tożsamość minionych istnień oraz o trwałość pamięci. Twórca wielu docenionych cyklów fotograficznych (m. in. "Moje ogrody", "Powidoki", "Sekrety", "Niepamięci", "Kalotypie", "Z tego brzegu czasem widać drugi brzeg") oraz video art. (filmy "Mantra", "Powitanie" prezentowane w ramach wykładów zagranicznych Krzysztofa Jureckiego "Suplement do polskiej sztuki wideo 1980-2006).