Zaprosimy do nieba cały świat- wieczór autorski z Krystyną Lars-Chwin

Stacja Kultura Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 25 listopada o godzinie 18:30 na wieczór autorski Krystyny Lars- Chwin.

Spotkanie będzie poświęcone tomikowi wierszy „Zaprosimy do nieba cały świat”, który został wydany w 2014 roku i bardzo entuzjastycznie przyjęty zarówno przez recenzentów oraz czytelników.

„To tomik rozliczeniowy, pożegnalny, ale pogodny, bo dużo w nim życia, a w życiu rozdziałów. To są rewelacyjne wiersze, to jest książka, którą zatrzymam w sobie. Wierzę, że i ja zostanę zaproszona do Nieba.” (Marta Fox poetka, powieściopisarka i felietonistka).

O autorce:

Krystyna Lars- Chwin poetka, autorka prozy, wydawca. Żona i muza Stefana Chwina. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Była sekretarzem redakcji miesięcznika „Autograf”, członkiem redakcji warszawskiego dwutygodnika literackiego „Potop”, w latach 1991–2002 redaktorem naczelnym pisma literacko-artystycznego „Tytuł”. Pracowała w TVP Gdańsk, jako dyrektor programowa i kierownik działu kulturalnego. W roku 2009 weszła w skład powołanego na Kongresie Kultury Polskiej Obywatelskiego Komitetu Mediów Publicznych. Członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Polskiego PEN Clubu, Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków, Stowarzyszenia Polska-Niemcy.

Wydała tomy poetyckie (pod pseudonimem Krystyna Lars):

•             Ja, Gustaw (1981),

•             Chirurgia mistyczna (1989),

•             Kraina pamiątek. Ciekawe i pouczające sceny z życia kobiet i mężczyzn spisane podczas podróży do Europy (1992),

•             Umieranki i inne wiersze (2000),

•             Zaprosimy do nieba cały świat (2014),

•             Proste wiersze o szczęściu (2015).

Wspólnie z mężem opublikowała:

•             Ludzie-skorpiony. Przygoda Joachima El Toro na wyspach archipelagu San Juan de la Cruz (pod wspólnym pseudonimem Max Lars, 1985),

•             Człowiek-litera. Przygody Aleksandra Umwelta podczas akcji specjalnej w Górach Santa Cruz (pod wspólnym pseudonimem Max Lars, 1989),

•             Wspólna kąpiel (pod pseudonimem Krystyna Lars, 2001).

Jest też autorką książki „Gdańsk według Stefana Chwina” (2008).

Wstęp na spotkanie jest wolny!

Zapraszamy!

25 listopada, godz. 18:30 Stacja Kultura, Starowiejska 2, dworzec PKP.