Dzień Niepodległości w Stacji Kultura

W ramach obchodów Dnia Niepodległości organizator  „Sztafeta Pokoleń Rumia” zaprasza młodzież i nie tylko dn. 8 listopada o godz. 18.00 na interaktywne spotkanie w ramach projektu „Sztafeta pokoleń”.

Projekt  zakłada stworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy trzema pokoleniami seniorów, juniorów i tworzących ją ludzi w średnim wieku. Spotkania mają na celu przekazanie wiedzy z zakresu historii Polski, krzewienia idei patriotyzmu polskiego w młodym pokoleniu.

Sztafeta pokoleń – to inicjatywa społeczna non profit.

Profil spotkań powinien być atrakcyjny dla młodego odbiorcy:

- tworzenie żywych lekcji historii spotkania z gośćmi kombatantami uczestnikami zdarzeń wojennych,  którzy opowiedzą historię przy wsparciu moderatora spotkania.

- zaproszenie goście: historycy, pisarze, muzycy, pasjonaci opwiadający o swojej pracy, twórczości, książkach

- prezentacje multimedialne, muzyka, gry

Określenie „Sztafeta pokoleń” zaczerpnięto z piosenki Tadeusza Polkowskiego ps. Tadek – polskiego muzyka wykonującego hip-hiphopową muzykę o tematyce patriotycznej.