„07 zgłoś się!”

Spotkanie z Bronisławem Cieślakiem

Stacja Kultura zaprasza 21 października o godzinie 18:00 na spotkanie z Bronisławem Cieślakiem („07 zgłoś się”) w ramach rumskiej odsłony Afery Kryminalnej 2016.

Bronisław Cieślak (ur. 8 października 1943 w Krakowie) – polski dziennikarz, aktor, prezenter telewizyjny; odtwórca m.in. roli Sławomira Borewicza w serialu 07 zgłoś się. Poseł na Sejm III i IV kadencji.

Po maturze podjął nieukończone studia etnograficzne na Uniwersytecie Jagiellońskim.
W 1968 rozpoczął pracę jako dziennikarz w Polskim Radiu, potem również w TVP Kraków. Reżyser Roman Załuski zaproponował mu udział w zdjęciach próbnych do serialu obyczajowego „Znaki szczególne” z 1976, który stał się filmowym debiutem Bronisława Cieślaka.

Po tym występie Krzysztof Szmagier powierzył mu główną rolę w serialu kryminalnym „07 zgłoś się”. Bronisław Cieślak wcielał się polskiego odpowiednika Jamesa Bonda przez kilka lat (serial był kręcony w latach 1976-1987). Sławomir Borewicz rozwiązywał zagadki szybko i skutecznie, do tego był piekielnie inteligentny i przystojny czym wzbudzał zachwyt płci pięknej i pewnie zazdrość męskiej części widowni. Serial od początku zyskał status kultowego a trwające do dzisiaj powtórki w telewizji sprawiają, że porucznika Borewicza kochają kolejne pokolenia!

Bronisław Cieślak po zakończeniu zdjęć do „07 zgłoś się” sporadycznie pojawiał się w innych produkcjach filmowych i serialowych. W latach 1997-2003 prowadził, na zmianę z Tadeuszem Szymkowem i Karolem Małcużyńskim „Telewizyjne Biuro Śledcze”- program o charakterze interwencyjnym, który nadawany był na Polsacie.

Ostatnia rola Bronisława Cieślaka to Bronisław Malanowski w serialu paradokumentalnym „Malanowski i Partnerzy”, w którą wcielał się w latach 2008-2016.

Jest stryjem aktorki Anny Cieślak. Z pierwszą żoną Jasną Krystyną Chrzanowską-Cieślak ma córkę Katarzynę. Z drugą żoną Anną ma córkę Zofię i syna Jana.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!

21 października, godz. 18:00, Stacja Kultura, Starowiejska 2, dworzec PKP

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×