Wystawa fotografii Leszka Żurka

12 października - 12 listopada 2016 r.

Stacja Kultura - Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

czynna w godzinach otwarcia placówki.

Wernisaż wystawy: 12 października godz. 18.00

Stacja Kultura, ul. Starowiejska 2, Rumia dworzec PKP

Leszek Żurek - Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w dziedzinie fotografii. Wykładowca fotografii i psychofizjologii widzenia na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, oddział Gdańsk. Autor fotografii dwóch publikacji albumowych „Paradissus Marie” oraz „Kościół Mariacki w Żukowie”. Stale współpracuje z muzeami w Trójmieście, twórca zdjęć do katalogów Muzeum Miasta Gdyni. W swych pracach zaprasza widza w podróż w głąb siebie. Posługując się fotografią, stawia ważne pytanie o tożsamość minionych istnień oraz o trwałość pamięci. Twórca wielu docenionych cyklów fotograficznych (m. in. "Moje ogrody", "Powidoki", "Sekrety", "Niepamięci", "Kalotypie", "Z tego brzegu czasem widać drugi brzeg") oraz video art. (filmy "Mantra", "Powitanie" prezentowane w ramach wykładów zagranicznych Krzysztofa Jureckiego "Suplement do polskiej sztuki wideo 1980-2006).

Publikacje o twórczości w następujących mediach: Format, Exit, Kwartalnik Fotografia, Katalog wystawy polskiej fotografii XX wieku w Niigata City Art Museum, Japonia, Świat obrazu.

• drzewo-2
  • start-drzewo-1