Tree of Sound

Intermedialna wystawa – fotografia, film, audio art.

„Od najmłodszych lat fascynowała mnie muzyka, dźwięk, rytm, melodia, harmonia. Nagrywałem fragmenty audycji radiowych, kolekcjonowałem taśmy z muzyką moich ulubionych wykonawców, zbierałam plakaty oraz informacje o zespołach muzycznych.W swojej działalności praktycznej zajmuję się sztukami wizualnymi.

Niniejsza wystawa jest pewnego rodzaju mapą ukazującą drogę moich muzycznych odkryć i fascynacji. Jest wyborem kilkunastu osobowości z uniwersum muzyki, których wizerunki oraz fragment twórczości zostały poddane remiksowi i reinterpretacji.

Wystawa jest moim nostalgicznym spojrzeniem w przeszłość, próbą odtworzenia drzewa wykonawców i zespołów ważnych na różnych etapie mojego życia. To szczególnego rodzaju hołdem dla Muzyki, która odegrała w moim życia szczególną rolę. Obcowanie z nią zafundowało mi galaktykę wielu szczególnego rodzaju emocji, wrażeń i inspiracji, bez których zapewne nie byłbym tym kim jestem” - Janusz Musiał

Wystawa intermedialna Janusza Musiała

12 października - 12 listopada 2016 r.

Stacja Kultura - Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

czynna w godzinach otwarcia placówki.

Wernisaż wystawy: 12 października godz. 18.00

Stacja Kultura, ul. Starowiejska 2, Rumia dworzec PKP

Janusz Piotr Musiał - fotograf, filmowiec, kulturoznawca, twórca posługujący się różnymi mediami. Od 2015 roku adiunkt na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami (od 2016 roku). Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (od 2005 roku). Od 2006 roku nauczyciel akademicki (fotografia, film, multimedia). Promotor prac dyplomowych z zakresu fotografii, filmu oraz nowych mediów (od 2010 roku). Uczestnik kilkudziesięciu konferencji i sympozjów (teksty, wykłady, odczyty). Kurator ponad 50. wystaw indywidualnych i tematycznych zbiorowych. Autor tekstów i recenzji poświęconych fotografii i nowym mediom (ponad 50.). Twórca filmów eksperymentalnych podejmujących analizę i interpretację stanów granicznych i wzajemnych relacji medium fotografii, animacji i filmu oraz filmów dokumentalnych poświęconych sylwetkom autorów oraz ich twórczości – Leksykon Fotografii. Autor ponad 150. wystaw i pokazów indywidualnych oraz zbiorowych, w tym ponad 30. tematycznych wystaw indywidualnych.

• BE-M---by-janusz-musial
  • BJ---by-janusz-musial