Spotkanie autorskie z Filipem Springerem

Stacja Kultura zaprasza 21 września, o godz. 18:00 na spotkanie z Filipem Springerem.

Spotkanie poprowadzą Jan Sikora oraz Andrzej Marek, architekci i pasjonaci literatury.

Filip Springer- urodzony w 1982 roku, absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz programu Młoda Polska Narodowego Centrum Kultury (2012). Na co dzień pracuje jako dziennikarz i fotograf.

Publikował między innymi w "Polityce", "Rzeczpospolitej", "Przekroju" czy "Tygodniku Powszechnym". Jego debiut literacki- reportaż „Miedzianka. Historia znikania” znalazł się w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2011, w finale Nagrody Literackiej Nike 2012 oraz był nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2012.

Springer w swoich reportażach pokazuje nam polski krajobraz architektoniczny, opowiada o miejscach, które już nie istnieją, zwraca uwagę na współczesne problemy mieszkaniowe. W swoistym przewodniku jakim jest wydana w 2016 roku „Księga zachwytów” zachęca nas do podróży w różne zakątki Polski, jednym z nich jest rumska Stacja Kultura.

Zapraszamy!

Wstęp wolny!

21 września, godz. 18:00, Stacja Kultura, Starowiejska 2 dworzec PKP.