Wernisaż wystawy malarstwa Marii Sułkowskiej „Mistyka codzienności”

Stacja Kultura zaprasza 7 września o godzinie 18:30 na wernisaż wystawy malarstwa Marii Sułkowskiej „Mistyka codzienności”.

O wystawie:

Obrazy przedstawiają zwykłe przedmioty codziennego użytku, które kiedyś były potrzebne i ważne dla ich właściciela, teraz zniszczone, zakurzone, odarte zostały ze swego znaczenia. W przestrzeni sztuki, gdzie nadana zostaje im nowa wartość, ponownie stają się uroczyste i ważne, biorą udział w "mistyce codzienności".

Przedmioty te pozbawione są ukrytych znaczeń symbolicznych, pokazane zostały jedynie jako przedstawienia ich samych. Dużo ważniejszy dla mnie był tutaj problem kolorystyki i formy.

Autorką prac jest Maria Sułkowska- mieszkanka Rumi. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Prezes Stowarzyszenia Artystów Pasjonat w Rumi.

W dorobku artystycznym ma osiem wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych.

Wystawę będzie można oglądać od 7 do 30 września w godzinach otwarcia placówki.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!

7 września, godz. 18:30, Stacja Kultura Starowiejska 2 dworzec PKP.