Wernisaż wystawy linorytu Magdaleny Hanysz-Stefańskiej

W piątek, 21 listopada o godz. 18.00 (Stacja Kultura, ul. Starowiejska 2, Rumia dworzec PKP) Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza na wernisaż wystawy linorytu malarki i graficzki Magdaleny Hanysz-Stefańskiej.

M a g d a l e n a Hanysz-Stefańska: ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku (obecnie ASP) na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Dyplom z malarstwa uzyskała w 1994 roku, w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego, aneks do dyplomu- grafika warsztatowa- w pracowni prof. Czesława Tumielewicza. Obecnie jest adiunktem w Pracowni Podstaw Grafiki Artystycznej (temat pracy dyplomowej: „Kilka słów o natchnieniu”/ temat przewodu doktorskiego: „Jedność z wielości”).

Jej zainteresowania artystyczne ogniskują się wokół grafiki i malarstwa. Szczególnie upodobała sobie linoryt barwny. Jak sama mówi o swojej twórczości: Tworzę dzięki fantazji własny świat, budując wielobarwne sceny, a raczej niezwykłe widowiska z udziałem ludzi, przyrody, zwierząt, przedmiotów- atrybutów ludzkiego życia. Kompozycje moje zdają się być nasączone tkanką malarską, w każdym jej fragmencie. Jestem nieustającą i niepoprawną entuzjastką koloru w grafice, dlatego moje prace mogą uderzać feerią barw, oryginalnym zgraniem silnych kontrastów barwnych, rytmów i linii. Są dynamiczne, pełne humoru, afirmujące życie, zdaje się – beztroskie; dociekliwsze oko może w nich znaleźć zakamuflowany komentarz do ludzkiej natury.

Magdalena Hanysz-Stefańska brała udział w wielu konkursach i przeglądach graficznych. Swoje prace wystawia od 1993 roku m.in. w Krakowie, Warszawie, Ostrowie Wielkopolskim, w Chinach i na Taiwanie. Za swoje linoryty otrzymała kilka nagród i wyróżnień. Triennale Tczewskie – I nagroda1998, wyróżnienie - 2004 oraz w kilku edycjach konkursu na Gdańską Grafikę Roku (1996, 1998, 2001, 2003, 2004), a także wyróżnienie w konkursie na Taiwanie oraz I nagrodę w Konkursie im. J. Gielniaka w Jeleniej Górze.

Wystawa linorytu Magdaleny Hanysz-Stefańskiej

Stacja Kultura. Biblioteka Główna (I Piętro)

15 listopada – 10 stycznia

Czynna w godzinach otwarcia placówki.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×