Drugie urodziny Stacji Kultura

Stacja Kultura zaprasza na drugie urodziny, które odbędą się 14 września, o godz. 18:00.

Jubileuszowy wieczór uświetni swoim koncertem zespół VOŁOSI.

Zespół VOŁOSI zadebiutował w 2010 roku na Festiwalu Nowa Tradycja zdobywając wszystkie regulaminowe i pozaregulaminowe nagrody. W roku 2011 otrzymał Grand Prix Svetozar Stracina dla najlepszego utworu world music w Europie na konkursie organizowanym przez Europejską Unię Nadawców EBU.

VOŁOSI współpracowali z wieloma muzykami, między innymi z Mateuszem Pospieszalskim, orkiestrą AUKSO, Adamem Klockiem, legendą gruzińskiej muzyki Niazem Diasamidze, francuskim zespołem Lo'jo, norweskim Sigrid Moldestad Trio.

W roku 2012 pierwsza płyta zespołu znalazła się w specjalnej selekcji TOP20 World Charts Europe. Od tej pory VOŁOSI są nieprzerwanie w trasie. Koncertując na całym świecie spotykają się ze spontanicznymi reakcjami publiczności i niezwykle przychylnym głosem recenzentów. Koncerty zespołu były transmitowane przez Program II i Program III Polskiego Radia, brytyjskie radio BBC oraz niemiecką stację WDR3.

Recenzenci zgodnie stwierdzają, że VOŁOSI wymykając się wszelkim klasyfikacjom stworzyli absolutnie oryginalny styl muzyczny. Przekraczając granice instrumentów smyczkowych tworzą muzykę na wskroś nowoczesną i atrakcyjną dla współczesnego odbiorcy - wyrastającą z karpackich korzeni, ale noszącą w sobie znamiona jazzowej improwizacji, naładowaną rockową energią, pełną niezwykle emocjonalnego przekazu.

Ten fenomen sprawia, że VOŁOSI są uwielbiani zarówno przez publiczność wielkich rockowych festiwali, bywalców prestiżowych sal koncertowych, wielbicieli world music, ale i koronowane głowy.

Z recenzji:

"VOŁOSI to jeden z najbardziej ekscytujących i dynamicznych zespołów na współczesnej scenie muzycznej”

Gerald Seligman, former General Director of WOMEX

"VOŁOSI to rewelacja - ich zniewalająca energią gra przekracza muzyczne i geograficzne granice tworząc absolutnie nieodpartą mieszankę. Nie kochać ich to grzech!”

Mary Ann Kennedy, BBC

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością zespołu: utwór Zmierzch

Wstęp wolny!

Zapraszamy!

14 września, godz. 18:00. Stacja Kultura, Starowiejska 2 Rumia, dworzec PKP.