Inspiracje na wakacje!

Drodzy czytelnicy! Od pierwszych dni lipca do końca sierpnia trwać będzie akcja „Inspiracje na wakacje”.

„Inspiracje na wakacje” to propozycja zagospodarowania czasu przeznaczonego na wypoczynek dzieci, w wieku przedszkolnym i szkolnym, w okresie wakacji letnich w 2016 roku. W naszej bibliotece zostaną udostępnione do wypożyczeń pakiety edukacyjne składające się z gier planszowych z firmy TREFL, propozycji zabaw i aktywności oraz książek.

Jak to działa?

Wystarczy odwiedzić placówkę biblioteczną (pakiety „Inspiracje na wakacje” dostępne w Stacji Kultura oraz Filii nr 4), rozejrzeć się dokładnie, zajrzeć do torby z „Inspiracjami…” i wybrać zestaw, który najbardziej się spodoba. Dwie książki, gra od producenta Trefl oraz opracowany przez Fundację Mamy Rumianki oraz Fundację Bomalihu scenariusz zabaw dla dzieci, dopasowany wiekowo, to pakiet, który można wypożyczyć z Biblioteki na dwa tygodnie do domu. Jest jednak jeden warunek - grę może wypożyczyć osoba dorosła. Czytelnika obowiązuje również taki sam regulamin, jak na wypożyczone woluminy - pakiet należy oddać w terminie, skompletowany i nieuszkodzony.

Dlaczego warto?

Projekt zwraca uwagę dzieci, młodzieży i ich rodziców na to, że gry planszowe to jednocześnie forma zabawy jak i narzędzie edukacyjne. Uczestnicy projektu będą doskonalić swoje umiejętności komunikacji oraz budowania dobrych relacji z innymi.  Celem projektu jest również budowanie postaw zdrowego stylu życia, wzmocnienie poczucia wartości i sprawności u dzieci, rozwijanie funkcji poznawczych, intelektualnych i społecznych.

„Inspiracje na wakacje” to  promocja czytelnictwa oraz ukazanie biblioteki jako miejsca, w którym nie tylko wypożycza się książki, ale i dostarcza propozycji zagospodarowania czasu.

Uczestnictwo w projekcie jest nieodpłatne.

Zadania jest realizowane przez Fundację Mamy Rumianki a dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.