Międzynarodowa wystawa „IMPRESJE CZERWIENI” w Stacji Kultura

Stacja Kultura wraz z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz uczelnią Slippery Rock University of Pennsylvania z USA zapraszają do Stacji Kultura w Rumi na międzynarodową wystawę "IMPRESJE CZERWIENI".

Zaprezentowane zostaną prace studentów z dwóch współpracujących ze sobą od kilku lat Pracowni Sztuki Włókna z uczelni Slippery Rock University of Pennsylvania z USA i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w ramach realizacji projektu naukowo badawczego "Eksperyment". Prezentowane prace są nie tylko małymi dziełami sztuki, ale również formalnymi rozwiązaniami zagadnień plastycznych, które zostały postawione przed studentami na początku roku akademickiego, jako jedno z wielu zadań.

Pracownię Sztuki Włókna z USA reprezentuje Pani prof. Barbara Westman

Pracownię Sztuki Włókna z ASP w Gdańsku reprezentuje dr Agata Zielińska-Głowacka i prof. Aleksander Widyński

Wystawie „IMPRESJE CZERWIENI” będzie towarzyszyć druga ekspozycja o tytule "DWA SEMESTRY"- prezentacja prac studentów Pracowni Sztuki Włókna ASP w Gdańsku z dwóch  semestrów roku akademickiego 2015/2016. Wystawa to swego rodzaju przegląd różnorodności i bogactwa form wypowiedzi artystycznych w obrębie szeroko pojmowanej sztuki włókna i tkaniny artystycznej ( wykonanie – jedna z trzech Pracowni Specjalizacji Artystycznych na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku).

Wernisaż wystawy „IMPRESJE CZERWIENI” oraz „DWA SEMESTRY”

22 czerwca godz. 18.00

Stacja Kultura- Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi