Pokaz strategicznych gier bitewnych

14 maja 2016, w godz. od 10:00 do 14:30, w Stacji Kultura, odbędzie się otwarty pokaz planszowych gier bitewnych Stowarzyszenia Miłośników Gier Strategicznych. Będzie można zmierzyć się w pięciu grach: Wolsung, Bolt Action i Warmhammer 40 000, Hobbit i Infinity.

Każda z nich to zupełnie inny planszowy świat, który dzięki labiryntowi łamigłówek, pozwala na rozwój intelektualny i świetną zabawę.

Wstęp wolny!

Zapraszamy! Stacja Kultura, Starowiejska 2, dworzec PKP, 14.05.2016, godz. od 10:00 do 14:30.

Wolsung

Jest figurkową grą bitewną, w której kluby niezwykłych dam i dżentelmenów, a także przestępcze organizacje i agenci nieczystych mocy, wyjaśniają dzielące je różnice poglądów przy pomocy raczej ostrza i kuli, niż cywilizowanej dyskusji.

Każda gra przedstawia punkt, w którym przecinają się ścieżki dwóch lub więcej klubów zmierzających do tego samego celu, lecz realizujących odmienne, związane z nim strategie, prowadząc do nieuniknionego starcia.

Osiągnięcie celu zależy od refleksu, celnego oka i silnego ramienia, popartych odrobiną szczęścia.

Bolt Action

Jest to gra bitewna utworzona przez weteranów gatunku, odpowiedzialnych za kilka znanych na całym świecie tytułów. Pozwala ona w luźnej atmosferze symulować starcia z okresu Drugiej Wojny Światowej. Nie wymagając od gracza dokładnej wiedzy na temat kampanii, uczy w prosty sposób historii, dając przy okazji wiele frajdy. Dzięki systemowi możemy wcielić się w dowódcę Wojska Polskiego i stawić opór najeźdźcy, przeprowadzić szarżę japońskich fanatyków na pozycji amerykańskich marines, czy zagrać scenariusz "co by było, gdyby". Proste zasady zwiększają dynamikę rozgrywki, zarazem oddając w satysfakcjonujący sposób realia pola walki.

Warhammer 40000

Jest 41 millenium i istniej tylko wojna! Warhammer 40000 to dynamiczna gra bitewna utrzymana w klimacie mrocznego science fiction. Gracz ma możliwość wcielenia się w dowódcę jednej z kilkudziesięciu armii takich jak Gwardia Imperialnej i genetycznie zmodyfikowani Kosmiczni Marines dzielnie broniących Imperium Ludzkości przed obcymi najeźdźcami takimi jak prymitywni lecz niezliczeni Orkowie, wielce tajemniczy Eldarzy, technicznie zaawansowani Tau, pragnący wszystko pożreć Tyranidzi, niszczący wszelkie życie Nekroni oraz legionami wyznawców Chaosu. Stosunkowo proste zasady oraz duża elastyczność w tworzeniu własnej armii pozwalają na czerpanie dużej satysfakcji z grania i kolekcjonowania modeli do swojej wymarzonej armii.

Hobbit- gra, która przenosi nas w świat Tolkiena.

Infinity- jest bitewną grą figurkową, typu skirmish, osadzoną w realiach świata niezbyt odległej przyszłości, około roku 2180. Czym właściwie jest ten tajemniczy „skirmish”? Otóż różni się od innych gier bitewnych tym, że nie wymaga kilkudziesięciu figurek i olbrzymich stołów do przeprowadzenia bitwy. Skirmish to działania kilkuosobowych oddziałów, uczestniczących w niewielkich potyczkach.