Tydzień Bibliotek

Wczoraj (08.05.) rozpoczął się Tydzień Bibliotek. Jest to XIII edycja programu, który ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem "Biblioteka inspiruje".

Biblioteka w dzisiejszych czasach nie jest tylko miejcem wypożycznia książek.

Często pojawiają się oferty warsztatów. To jest ważne, bo możliwość spędzania czasu twórczo pobudza do działania. Do tego dochodzą propozycje koncertów, wernisaży, pokazów filmowych, spotkań autorskich dla dzieci, to sprawia, że biblioteki tętnią życiem.

W Stacji Kultura- Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rumi też prężnie obchodzimy Tydzień Bibliotek. Proponujemy lekcje biblioteczne połączone ze zwiedzaniem biblioteki. Warsztaty motywacyjne dla młodzieży i spotkania autorskie z pisarzami literatury dziecięcej.

Program Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rumi.

Wtorek 10.05.2016

godz. 10.00 – warsztaty Chi Gong – warsztaty kontemplacyjno – relaksacyjne (Stacja Kultura).

godz. 18.00 - warsztaty tańca Hula – taniec hawajski – warsztaty otwarte (Stacja Kultura)

Środa 11.05.2016

godz. 10.00 – spotkanie autorskie dla dzieci z Lilianną Bardijewską, pisarką , autorką m.in., „Zielonego wędrowca”- bajki o ksenofobii i sztuce bycia innym. (Stacja Kultura)

godz. 11.00 - „ Mapa celów, mapa marzeń” – warsztaty motywacyjne dla młodzieży, prowadzenie Karina Sęp , autorka książki o tym samym tytule , pisarka, psycholog, coach. (Stacja Kultura)

Czwartek 12.05.2016

godz. 9.15 – Teatr Duet, spektakl dla dzieci „Pomarańczowa pantera” (Filia 4)

godz. 16.00 – „ Czytanie na podwieczorek” – wszystkie filie

godz. 16.30 – rozgrywki brydża sportowego (Stacja Kultura)

Piątek 13.05.2016

godz. 10.00 – 15.30 – warsztaty teatralne - projekt edukacyjno –kulturalny pt. „Teatralnym kluczem” - wykłady połączone z pracą nad rolą, ruchem scenicznym - (obowiązują zapisy). (Stacja Kultura)

14.05.2016 godz. 10.00 – 15.30 – „Teatralnym kluczem” cz.II (Stacja Kultura)

godz. 10.00 – 14.30 – WOLSUNG, WARHAMMER 40.000, BOLT ACTION –pokaz strategicznych gier bitewnych (Stacja Kultura)

Ponadto:

wystawy malarstwa: -

„Z Północy na Południe” Marii Michalskiej” (Filia nr 1) -

„Pocztówki z Wielkiego Wybuchu” Joanny Dudek (Stacja Kultura)

oraz lekcje biblioteczne dla szkół, wycieczki dla przedszkoli, zajęcia plastyczne, gry na x-boxie.