Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

Stacja Kultura- Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza, od 4 do 7 maja, na IV edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA.

Festiwal, który pierwszy raz zawita do Rumi, ma formę konkursu. Każdy z widzów biorących udział w pokazach, będzie mógł oddać głos na film, który najbardziej mu się podobał, stając się Jurorem w ogólnopolskim wydarzeniu filmowym!

Wstęp wolny!

Zapraszamy! Stacja Kultura- Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi, Starowiejska 2, dworzec PKP (poziom -1).

UWAGA! Konkurs Główny Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA, który odbędzie się w Stacji Kultura JEST PRZEZNACZONY DLA WIDZÓW W WIEKU 16+!

Program Festiwalu O!PLA w Stacji Kultura:
4 maja, środa, godz. 17.00, Oficjalne otwarcie IV Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA 2016 Wykład Władysława Pitali "Przygoda z animacją" i pokaz kategorii: SZKOLNEJ
5 maja, czwartek, godz. 18.00, kategorie: STUDYJNA i OFF&GO!
6 maja, piątek, godz. 18.00, kategoria: ANIMOWANY WIDEOKLIP
7 maja, sobota, godz. 12.00, kategorie: ANIMOWANE FRASZKI i FORMANIMY

Krótko o Festiwalu (z opisu organizatora):

Realizowany od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ ANIMACJI “O!PLA” („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”) jest oddolną/niezależną inicjatywą D.I.Y. będącą przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.

W ciągu trzech lat swego istnienia O!PLA stała się rozpoznawalną na całym świecie marką promującą i wspierającą polską animację.

Od samego początku celem O!PLA jest docieranie ze sztuką animacji nie tylko do dużych, ale przede wszystkim, do mniejszych ośrodków w kraju. Pierwsza edycja festiwalu (2013) odbyła się w 20 miastach i Pacanowie. Druga edycja (2014) w 44 miejscowościach (39 miastach i 5 wsiach). Edycja 2015 zawędrowała do 51. miejscowości (47 miast i 4 wsie). 

Głównym organizatorem Festiwalu O!PLA jest Animaton Across Borders, współorganizatorem jest Stacja Kultura- Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi.

Patronat medialny: Telewizja Kablowa Chopin.

PROGRAM opla

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×