Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

Stacja Kultura- Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza, od 4 do 7 maja, na IV edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA.

Festiwal, który pierwszy raz zawita do Rumi, ma formę konkursu. Każdy z widzów biorących udział w pokazach, będzie mógł oddać głos na film, który najbardziej mu się podobał, stając się Jurorem w ogólnopolskim wydarzeniu filmowym!

Wstęp wolny!

Zapraszamy! Stacja Kultura- Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi, Starowiejska 2, dworzec PKP (poziom -1).

UWAGA! Konkurs Główny Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA, który odbędzie się w Stacji Kultura JEST PRZEZNACZONY DLA WIDZÓW W WIEKU 16+!

Program Festiwalu O!PLA w Stacji Kultura:
4 maja, środa, godz. 17.00, Oficjalne otwarcie IV Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA 2016 Wykład Władysława Pitali "Przygoda z animacją" i pokaz kategorii: SZKOLNEJ
5 maja, czwartek, godz. 18.00, kategorie: STUDYJNA i OFF&GO!
6 maja, piątek, godz. 18.00, kategoria: ANIMOWANY WIDEOKLIP
7 maja, sobota, godz. 12.00, kategorie: ANIMOWANE FRASZKI i FORMANIMY

Krótko o Festiwalu (z opisu organizatora):

Realizowany od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ ANIMACJI “O!PLA” („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”) jest oddolną/niezależną inicjatywą D.I.Y. będącą przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.

W ciągu trzech lat swego istnienia O!PLA stała się rozpoznawalną na całym świecie marką promującą i wspierającą polską animację.

Od samego początku celem O!PLA jest docieranie ze sztuką animacji nie tylko do dużych, ale przede wszystkim, do mniejszych ośrodków w kraju. Pierwsza edycja festiwalu (2013) odbyła się w 20 miastach i Pacanowie. Druga edycja (2014) w 44 miejscowościach (39 miastach i 5 wsiach). Edycja 2015 zawędrowała do 51. miejscowości (47 miast i 4 wsie).

Głównym organizatorem Festiwalu O!PLA jest Animaton Across Borders, współorganizatorem jest Stacja Kultura- Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi.

Patronat medialny: Telewizja Kablowa Chopin.

PROGRAM opla