Spotkanie „Zbliżenia, czyli kulturowy pomost”- Vladislav Banasinsky

Stacja Kultura- Miejska Biblioteka Publiczna (Starowiejska 2, dworzec PKP) zaprasza na spotkanie „Zbliżenia, czyli kulturowy pomost”- Vladislava Banasinskyego czeskie spojrzenie na Polskę. Wydarzenie odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 18:00.

Vladislav Banasinsky autor książek „Spotkania z Polską” i „Spotkania w Polsce”, urodził się na Zaolziu, w Trzyńcu. Studiował w Brnie i Ostrawie. Człowiek wielu zawodów, pracował m. in. w kopalni węgla kamiennego, był wykładowcą w szkole wyższej i biegłym w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Aktualnie na emeryturze, w wolnym czasie gra na klarnecie i saksofonie i pisze.

Spotkanie wzbogacone będzie akcentem muzycznym.

Zapraszamy do wspólnego dialogu między literaturą, muzyką a doświadczeniem codziennym, który umożliwi kulturową i międzypokoleniową wymianę myśli. Bo sztuką jest zbudować kulturowy pomost, odrzucając wszelkie stereotypy.

Zapraszamy!