„Wierni wiernym do końca”- koncert grupy chóru PRO BONO

31 marca o godzinie 18:00 odbędzie się w Stacji Kultura koncert grupy wokalno- muzycznej PRO BONO pod kierownictwem Joanny Klein-Szalkowskiej.

Wydarzenie organizowane jest w ramach, obchodzonego 1 marca, Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz 71 rocznicy zakończenia działań wojennych na terenie Rumi, która przypada 27 marca.

Program „Wierni wiernym do końca”, powstał w oparciu o wiersze: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Zbigniewa Herberta, Stanisława Balińskiego, Bogumiły Klein i Barbary Postawy.

Wykorzystano utwory muzyczne m.in.: „Polska Podziemna”, sł. St. Baliński, muz. St. Markowski, „Przysięga”, „Oskarżeni o wierność”, Andrzeja Kołakowskiego, „Ostatnia kula”, „Ballada o rotmistrzu Pileckim”, Lecha Makowieckiego, „Modlitwa o wschodzie słońca” Przemysława Gintrowskiego.

Podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Gdańsku, na zaproszenie organizatora gdańskiego oddziału IPN, grupa PRO BONO wystąpiła inauguracyjnie z powyższym programem w kościele pw. św. Brygidy w Gdańsku.

Zapraszamy!