"Bramy" - wystawa grafik prof. Aleksandra Widyńskiego

Stacja Kultura Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza do oglądania wystawy prof. Aleksandra Widyńskiego pod tytułem „Bramy”. Wystawa dostępna do końca marca, w godzinach otwarcia placówki.

„Bramy” są cyklem grafik wykonanym w technice serigrafii- jest to technika druku, w której formą drukową jest szablon nałożony na drobną siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych. Wykonanie odbitki polega na przetłaczaniu farby przez matrycę.

Prof. Aleksander Widyński dyplom z malarstwa uzyskał na Wydziale Malarstwa i Grafiki PWSSP (dzisiaj ASP) w Gdańsku, w 1986 roku. Od 1989 pracuje na Uczelni, obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego, prowadzi pracownię Sztuki Włókna na Wydziale Malarstwa oraz pracownię Wystawiennictwa i Scenografii Plenerowej na Wydziale Architektury i Wzornictwa, jednocześnie kieruje Katedrą Specjalizacji Artystycznych. Tytuł  profesora sztuk plastycznych otrzymał w 2013r.

Zajmuje się malarstwem, grafiką, tkaniną drukowaną oraz wystawiennictwem. Uczestnik 100 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Autor 20 wystaw indywidualnych.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!