Walentynki w Stacji Kultura: koncert jazzowy „Ucisz świat dla miłości”

Miłość- złożone, trudne do zdefiniowania zjawisko, często utożsamiane z uczuciem, które przejawia się w relacji do drugiej osoby połączonej z silnym pragnieniem stałego obcowania z nią.

 

Karolina Śleziak - śpiew

Przemysła Strączek - gitara klasyczna, jazzowa

 

Zagrają w duecie, muzycznie zaaranżują jazzowo znane i mniej znane piosenki miłosne.

Ona i On  razem już 13 lutego w Stacji Kultura (ul. Starowiejska2, Rumia dworzec PKP). Wstęp na kameralny koncert jest bezcenny, wystarczy wziąć ze sobą doborowe towarzystwo i pozytywna energię.

 

Karolina Śleziak – młoda dama polskiego jazzu, uznana wokalistka, której utwory mogą Państwo odnaleźć m.in. na składance Ladies Jazz vol. 8. Urodzona w Rybniku, silnie zainspirowana jazzem, popem, bluesem i funky, muzyką Stevie Wonder’a czy Erykah’i Badu. W 2013 roku zadebiutowała płytą „Tesna” i od tego momentu zaczęła się jej prawdziwa przygoda muzyczna (album uznany za jeden z najlepszych debiutów polskiej muzyki jazzowej 2013). Wystąpiła z programem na Ladies’ Jazz Festival w Gdyni – jedynym festiwalu w Europie poświęconym jazzującym kobietom. Nietuzinkowy głos, melancholijny rys, subtelny wdzięk. Karolina Ślezak zbiera dotychczas same pozytywne recenzje.

http://karolinasleziak.eu/

Przemysław Strączek - gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, wielokrotnie nagrodzony nie tylko w konkursach ogólnopolskich ale i międzynarodowych (laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz w Bangkoku). Wirtuoz gitary klasycznej, jazzowej. Koncertował m.in. na Letnim Festiwalu w Piwnicy pod Baranami, na Jazz w ruinach na Gliwicach czy na Krakowskich Zaduszkach Jazzowych. Od 2011 prowadzi formację Przemysław Straczek International Group, w skład której wchodzą muzycy z Polski, Włoch i Wielkiej Brytanii. Przemysław Strączek – autor czterech płyt „Earthly Room” 2007, „Light &Shadow” 2010, „Evans” 2012 oraz „White Grain of Coffee” 2014.

http://przemekstraczek.com/

  • fot1
  • fot2
  • fot3

Simple Image Gallery Extended

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×