Spotkanie autorskie z Marią Ulatowską oraz Jackiem Skowrońskim

17 lutego w Stacji Kultura odbędzie się spotkanie autorskie z Marią Ulatowską polską pisarką powieści obyczajowych, które zdobyły olbrzymią popularność wśród czytelników. Bohaterce wieczoru będzie towarzyszył Jacek Skowroński, który jest współautorem dwóch ostatnich powieści: „Autorka” i „Pokój dla artysty”.

O autorce:

Maria Ulatowska jest absolwentką Prawa na Uniwersytecie Warszawskim i Bankowości na SGH. Po przejściu na emeryturę stwierdziła, że wreszcie ma czas na spełnienie swojego marzenia o napisaniu książki. Debiutowała w 2011 roku powieścią „Sosnowe dziedzictwo”, która bardzo szybko stała się bestsellerem. Później powstała kontynuacja czyli „Pensjonat Sosnówka” i inne powieści nie związane już z serią. O swoich książkach mówi, że głównie są to obyczajowe powieści z wątkami humoru i z dużą dawką optymizmu. Ostatnio w dorobku pisarki pojawiły się powieści obyczajowo- kryminalne. Wszystko to za sprawą Jacka Skowrońskiego. Współzałożyciela i zastępcy redaktora naczelnego magazynu fantastyczno-kryminalnego „Qfant”, jurora cyklicznego konkursu literackiego Horyzonty Wyobraźni, laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Kryminalne (2008). Autora powieści sensacyjno-kryminalnej „Był sobie złodziej”.

Maria Ulatowska i Jacek Skowroński to najgorętszy duet roku. Z tego związku w sierpniu 2014 r. przyszło na świat pierwsze wspólne dziecko. Powieść pt. „Autorka”, określana jako kryminał obyczajowy lub romans kryminalny. Bo i miłości, i zbrodni, jest w tej książce pół na pół.

Współautorzy na spotkaniu z czytelnikami przybliżają kulisy powstawania powieści. Zdradzają tajemnice, których nie pozna ten, kto tylko książkę przeczytał. Wyznają, jak się poznali i jak rozpoczęli swoją literacką współpracę – przy czym i Ona, i On, przedstawiają swoją wersję – a do słuchaczy należy ocena, czyja „prawda jest prawdziwsza”.

Na zakończenie spotkania autorzy opowiedzą, nad czym pracują aktualnie. A jest to książka, jakiej chyba jeszcze nikt w Polsce nie napisał. Z całą pewnością każdy czytelnik będzie bardzo zaskoczony… Dodać jeszcze można, że tym razem nie będzie tam elementów kryminalnych.

Będzie bardzo ciekawie!

Zapraszamy serdecznie 17 lutego o godzinie 18:00, Stacja Kultura, Starowiejska 2, dworzec PKP.

Wstęp wolny!