Spotkanie autorskie z Marią Ulatowską oraz Jackiem Skowrońskim

17 lutego w Stacji Kultura odbędzie się spotkanie autorskie z Marią Ulatowską polską pisarką powieści obyczajowych, które zdobyły olbrzymią popularność wśród czytelników. Bohaterce wieczoru będzie towarzyszył Jacek Skowroński, który jest współautorem dwóch ostatnich powieści: „Autorka” i „Pokój dla artysty”.

O autorce:

Maria Ulatowska jest absolwentką Prawa na Uniwersytecie Warszawskim i Bankowości na SGH. Po przejściu na emeryturę stwierdziła, że wreszcie ma czas na spełnienie swojego marzenia o napisaniu książki. Debiutowała w 2011 roku powieścią „Sosnowe dziedzictwo”, która bardzo szybko stała się bestsellerem. Później powstała kontynuacja czyli „Pensjonat Sosnówka” i inne powieści nie związane już z serią. O swoich książkach mówi, że głównie są to obyczajowe powieści z wątkami humoru i z dużą dawką optymizmu. Ostatnio w dorobku pisarki pojawiły się powieści obyczajowo- kryminalne. Wszystko to za sprawą Jacka Skowrońskiego. Współzałożyciela i zastępcy redaktora naczelnego magazynu fantastyczno-kryminalnego „Qfant”, jurora cyklicznego konkursu literackiego Horyzonty Wyobraźni, laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Kryminalne (2008). Autora powieści sensacyjno-kryminalnej „Był sobie złodziej”.

Maria Ulatowska i Jacek Skowroński to najgorętszy duet roku. Z tego związku w sierpniu 2014 r. przyszło na świat pierwsze wspólne dziecko. Powieść pt. „Autorka”, określana jako kryminał obyczajowy lub romans kryminalny. Bo i miłości, i zbrodni, jest w tej książce pół na pół.

Współautorzy na spotkaniu z czytelnikami przybliżają kulisy powstawania powieści. Zdradzają tajemnice, których nie pozna ten, kto tylko książkę przeczytał. Wyznają, jak się poznali i jak rozpoczęli swoją literacką współpracę – przy czym i Ona, i On, przedstawiają swoją wersję – a do słuchaczy należy ocena, czyja „prawda jest prawdziwsza”.

Na zakończenie spotkania autorzy opowiedzą, nad czym pracują aktualnie. A jest to książka, jakiej chyba jeszcze nikt w Polsce nie napisał. Z całą pewnością każdy czytelnik będzie bardzo zaskoczony… Dodać jeszcze można, że tym razem nie będzie tam elementów kryminalnych.

Będzie bardzo ciekawie!

Zapraszamy serdecznie 17 lutego o godzinie 18:00, Stacja Kultura, Starowiejska 2, dworzec PKP.

Wstęp wolny!

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna2

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×