Wykład "Polska wobec Wschodu i Zachodu"

Stacja Kultura, Biblioteka Głowna i Rumski Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają na wykład prof. Wojciecha Lamentowicza pt.: „Polska wobec Wschodu i Zachodu”.

Wykład odbędzie się 14 stycznia, o godzinie 18:00, w Stacji Kultura na poziomie -1.

Wojciech Lamentowicz– polski prawnik, polityk i dyplomata, poseł na Sejm II kadencji.

W 1969 roku ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, następnie na tym wydziale uzyskał stopnie naukowe doktora i doktora habilitowanego nauk prawnych.

Należał do Komitetu Obywatelskiego, był ekspertem w trakcie obrad Okrągłego Stołu. Następnie do 1990 pełnił funkcję doradcy dyplomatycznego Senatu w ramach Ośrodka Studiów Międzynarodowych. Od 1990 do 1994 był dyrektorem ds. badań w Instytucie Studiów Politycznych PAN oraz członkiem rady dyrektorów w Institutute for East-West Security Studies w Nowym Jorku.

Działał w Solidarności Pracy, w 1992 był wśród założycieli Unii Pracy. W 1993 z listy tej partii został posłem na Sejm II kadencji. Od 1997 do 2001 sprawował urząd ambasadora RP w Grecji i na Cyprze.

Po zakończeniu sprawowania funkcji ambasadora został profesorem i rektorem Wyższej Szkoły Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych w Gdyni, a następnie Szkoły Wyższej Prawa i Dyplomacji w Gdyni, z których to funkcji zrezygnował w 2011. W tym samym roku został pracownikiem naukowym Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. Pracuje także jako radca prawny i starszy wspólnik w Kancelarii Prawnej Lamentowicz i Wspólnicy w Warszawie oraz dyrektor biura zagranicznego „Warta” S.A. w Grecji.

Wykładał teorię państwa i prawa, filozofię prawa, porównawcze systemy polityczne, prawo porównawcze i stosunki międzynarodowe m.in. na uniwersytetach w Warszawie, w Szwecji, Danii, Austrii, Niemczech, Australii i w NATO Defense College w Rzymie.

Zapraszamy! 14 stycznia, godzina 18:00, Stacja Kultura, budynek dworca PKP, poziom -1

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×