Wykład "Polska wobec Wschodu i Zachodu"

Stacja Kultura, Biblioteka Głowna i Rumski Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają na wykład prof. Wojciecha Lamentowicza pt.: „Polska wobec Wschodu i Zachodu”.

Wykład odbędzie się 14 stycznia, o godzinie 18:00, w Stacji Kultura na poziomie -1.

Wojciech Lamentowicz– polski prawnik, polityk i dyplomata, poseł na Sejm II kadencji.

W 1969 roku ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, następnie na tym wydziale uzyskał stopnie naukowe doktora i doktora habilitowanego nauk prawnych.

Należał do Komitetu Obywatelskiego, był ekspertem w trakcie obrad Okrągłego Stołu. Następnie do 1990 pełnił funkcję doradcy dyplomatycznego Senatu w ramach Ośrodka Studiów Międzynarodowych. Od 1990 do 1994 był dyrektorem ds. badań w Instytucie Studiów Politycznych PAN oraz członkiem rady dyrektorów w Institutute for East-West Security Studies w Nowym Jorku.

Działał w Solidarności Pracy, w 1992 był wśród założycieli Unii Pracy. W 1993 z listy tej partii został posłem na Sejm II kadencji. Od 1997 do 2001 sprawował urząd ambasadora RP w Grecji i na Cyprze.

Po zakończeniu sprawowania funkcji ambasadora został profesorem i rektorem Wyższej Szkoły Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych w Gdyni, a następnie Szkoły Wyższej Prawa i Dyplomacji w Gdyni, z których to funkcji zrezygnował w 2011. W tym samym roku został pracownikiem naukowym Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. Pracuje także jako radca prawny i starszy wspólnik w Kancelarii Prawnej Lamentowicz i Wspólnicy w Warszawie oraz dyrektor biura zagranicznego „Warta” S.A. w Grecji.

Wykładał teorię państwa i prawa, filozofię prawa, porównawcze systemy polityczne, prawo porównawcze i stosunki międzynarodowe m.in. na uniwersytetach w Warszawie, w Szwecji, Danii, Austrii, Niemczech, Australii i w NATO Defense College w Rzymie.

Zapraszamy! 14 stycznia, godzina 18:00, Stacja Kultura, budynek dworca PKP, poziom -1