Afera Kryminalna 2015

Zapraszamy na kolejną edycję Gdańskiej Afery Kryminalnej. W tym roku aż 4 dni pełne kryminalnych atrakcji! Po raz pierwszy w aferę zamieszana jest również Stacja Kultura, a wraz z nią m.in. Mariusz Czubaj, Iza Żukowska, Adam Ubertowski, Ryszard Ćwirlej. Spotkania z autorami w Rumi odbędą się w dniach 24 oraz 25 października.

Program Gdańskiej Afery Kryminalnej 2015

24.10 (sobota)

Oliwski Klub Kryminału „Umarli mają głos” (Biblioteka Oliwska, ul. Jacka Opata Rybińskiego 9, Gdańsk - Oliwa)

g. 11.30 otwarcie wystawy „Szwecja – pejzaże powieści kryminalnej”

g. 12 Ślady – spotkanie z podinspektorem Leszkiem Koźmińskim i podkomisarzem Pawłem Leśniewskim

g. 14 spotkanie z dr. Michałem Larkiem, współautorem książki o polskim seryjnym zabójcy „Martwe ciała”

g. 15 Profilowanie kryminalne – spotkanie z podinspektorem dr. Bogdanem Lachem

g. 16 Dokumenty, źródła, świadkowie – spotkanie z Markiem Adamkowiczem, autorem powieści „Oblężenie”

Rumia Police line. Do not cross (Stacja Kultura, Starowiejska 2, 84-230 Rumia)

g. 15.30 Mariusz Czubaj „Piąty Beatles”

g. 16.30 Izabela Żukowska „Nad miastem anioły”

g. 18 Marek Krajewski, autor powieści kryminalnych i współautor książki „Umarli mają głos”.

25.10 (niedziela)

Oliwski Klub Kryminału „Morderstwo to nasza specjalność” (Biblioteka Oliwska, ul. Jacka Opata Rybińskiego 9, Gdańsk - Oliwa)

g. 12—14 Dom Zarazy (ul. Stary Rynek Oliwski 15)

Maszyna do Pisania zaprasza na warsztat pisarski (prowadzenie Adam Ubertowski)

g. 12—14 Oliwski Klub Kryminału

Bractwo Kurkowe – pokaz broni

g. 14.30 Morderstwo to nasza specjalność – 5 lat Oficynki. Spotkanie z Agnieszką Pruską, Martą Reich, Piotrem Lianą i Maciejem Żytowieckim

g. 17 Olga i Piotr Schmandtowie „Fabryka Pokory” i „Bóg zasnął?”

Stacja Kultury, Starowiejska 2, 84-230 Rumia

g. 15.30 Adam Ubertowski „Sopocki rajd”

g. 16.30 Ryszard Ćwirlej „Tam ci będzie lepiej”

g. 18 – inscenizacja Garnizon Gdański (Biblioteka Oliwska)

26.10 (poniedziałek)

Oliwski Klub Kryminału (Biblioteka Oliwska, ul. Jacka Opata Rybinskiego 9, Gdańsk - Oliwa)

g. 11 Zbuduj swoją zagadkę z Patką i Pepe. Spotkanie dla dzieci. Prowadzenie Agnieszka Szczepańska

Uniwersytet Gdański

g. 14—18 Horyzonty kryminału. Panel poświęcony literaturze kryminalnej. Udział wezmą między innymi prof. Wojciech J. Burszta, dr hab. Mariusz Kraska, dr Bartosz Dąbrowski.

27.10. (wtorek)

Oliwski Klub Kryminału „Pejzaże kryminału” (Biblioteka Oliwska, ul. Jacka Opata Rybińskiego 9, Gdańsk - Oliwa)

g. 16.30 Monika i Rafał Chojnaccy „Z kryminałem przez Skandynawię”

g. 18.00 Spotkanie z Bernardem Minierem, autorem między innymi powieści „Bielszy odcień Śmierci” i „Paskudna historia”