Biznes Mamy – Mamy Biznes!

Projekt skierowany jest do niepracujących kobiet, które przebywają na urlopie macierzyńskim/wychowawczym, posiadają przynajmniej jedno dziecko do lat 6. Ideą naszego projektu jest aktywizacja niepracujących mam i przygotowanie ich do powrotu na rynek pracy, a przede wszystkim do rozpoczęcia przez nich działalności gospodarczej.

Czytaj więcej: Biznes Mamy – Mamy Biznes!

Wakacyjne inspiracje w Bibliotece!

Drodzy czytelnicy! Od pierwszych dni lipca do końca sierpnia trwać będzie akcja „Inspiracje na wakacje”.

„Inspiracje na wakacje” to propozycja zagospodarowania czasu przeznaczonego na wypoczynek dzieci, w wieku przedszkolnym i szkolnym, w okresie wakacji letnich w 2016 roku. W naszej bibliotece zostaną udostępnione do wypożyczeń pakiety edukacyjne składające się z gier planszowych z firmy TREFL, propozycji zabaw i aktywności oraz książek.

Czytaj więcej: Wakacyjne inspiracje w Bibliotece!

Macieja Stafieja herbaciana podróż po Sri Lance

Stacja Kultura- Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza 13 lipca o godz. 18.00 na podróżniczą opowieść Macieja Stafieja. Autor przybliży nam obszar Sri Lanki oraz zdradzi sekrety swojej największej pasji .

Maciej Stafiej: „Tematem przewodnim spotkania będzie oczywiście herbata - główny cel, dla którego zdecydowałem się na wyjazd na drugi koniec świata. Podczas prelekcji, będziecie mogli dowiedzieć się skąd wzięło się zainteresowanie tym napojem, posłuchać o trudnościach związanych z planowaniem podróży, co urzekło mnie w Sri Lance oraz dlaczego właśnie Cejlon wybrałem sobie jako punkt pierwszy na mapie herbacianych podróży.

Czytaj więcej: Macieja Stafieja herbaciana podróż po Sri Lance

„Taniec drzew”- wystawa malarstwa Jolanty Kitowskiej

Stacja Kultura - Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza na wystawę malarstwa Joanny Kitowskiej „TANIEC DRZEW”.

„Cykl o drzewach wciąż powstaje. Jego geneza z pewnością leży gdzieś w „Panu Tadeuszu”. Geniusz opisów Adama Mickiewicza polega, w moim przypadku, na tym, że wciąż widzę przed oczyma te buki i dęby, i wciąż słyszę to morze szalejące nad głową. Tyle inspiracji. Reszta to już droga, a może taniec właśnie. Bo w trakcie malowania drzewa przestały już być Mickiewicza i z każdym obrazem stawały się bardziej moje. Mam nadzieję, że tańczą jak je maluję...” – Jolanta Kitowska

Wernisaż wydarzenia w dniu 12.07.2016 r. (wtorek), o godz. 18.30 w Stacji Kultura w Rumi  przy ul. Starowiejskiej 2 (dworzec PKP)

Wystawę będzie można oglądać od 12 lipca do 31 sierpnia br., w godzinach otwarcia placówki. 

Czytaj więcej: „Taniec drzew”- wystawa malarstwa Jolanty Kitowskiej

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

Kalendarz wydarzeń

czerwiec 2016
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

POLECAMY

iopla

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×