Wystawa Pracowni Rysunku i Malarstwa w Stacji Kultura

Koło Naukowe Animacji Wydarzeń Artystycznych AWA oraz  Stacja Kultura - Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza na wystawę „PRACOWNIA RYSUNKU I MALARSTWA” Wydziału Sztuki Nowych Mediów Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku  prowadzoną przez dr hab. Beatę Cedrzyńską.

Uczestnicy wystawy: Beata Cedrzyńska, Katarzyna Gnacińska, Marcin Oleksak, Wioleta Stankowska, Władysław Tyrkin.

Kurator wystawy: dr hab. Beata Cedrzyńska

Wernisaż wydarzenia w dniu 20.05.2016 r. (piątek), o godz. 18.30 w Stacji Kultura w Rumi  przy ul. Starowiejskiej 2 (dworzec PKP)

Wystawę będzie można oglądać od 20 maja do 10 czerwca br., w godzinach otwarcia placówki. 

 

Pokaz strategicznych gier bitewnych

14 maja 2016, w godz. od 10:00 do 14:30, w Stacji Kultura, odbędzie się otwarty pokaz planszowych gier bitewnych Stowarzyszenia Miłośników Gier Strategicznych. Będzie można zmierzyć się w pięciu grach: Wolsung, Bolt Action i Warmhammer 40 000, Hobbit i Infinity.

Każda z nich to zupełnie inny planszowy świat, który dzięki labiryntowi łamigłówek, pozwala na rozwój intelektualny i świetną zabawę.

Wstęp wolny!

Czytaj więcej: Pokaz strategicznych gier bitewnych

PROJEKT 'Teatralnym kluczem…'

Zajęcia edukacyjno- teatralne pt. ,,Teatralnym kluczem……’’ są przeznaczone dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej uczęszczającej do rumskich szkół.

Pomysł powstał w wyniku rozmów z osobami zaangażowanymi w kreowanie życia kulturalnego w Rumi oraz pedagogami, na co dzień pracującymi z młodymi ludźmi. Najważniejszym punktem projektu jest zachęcenie i zaangażowanie młodzieży do spędzania czasu w sposób interesujący, twórczy i odkrywczy, uczestnicząc w adekwatnych do ich zainteresowań zajęciach w miejscu promującym szeroko rozumianą kulturę. Propozycja zajęć ma również służyć nauczycielom, wspomóc ich w empirycznym podejściu do zjawisk kultury wysokiej.

Attachments:
Download this file (program Teatralnym kluczem.pdf)program Teatralnym kluczem.pdf[ ]275 kB

Czytaj więcej: PROJEKT 'Teatralnym kluczem…'

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

Kalendarz wydarzeń

maj 2016
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

POLECAMY

iopla

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×