„Bali - wyspa artystów. Tradycje, współczesność, mit”

25 marca o godz . 17.30 zapraszamy do Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi (ul. Górnicza 19, wejście od ul. Stalowej) na spotkanie pt. „ Bali-wyspa artystów. Tradycje, współczesność, mit”. Spotkanie poprowadzi absolwentka toruńskiej etnologii, pani Dobrochna Olszewska, znana już Czytelnikom Biblioteki z prelekcji dot. Sumatry Zachodniej.

Dobrochna Olszewska-

jest absolwentką toruńskiej etnologii. Przez cztery lata (współ)redagowała studencki rocznik etnologiczny „Okolice”. W roku 2007, w czasie studiów magisterskich wyjechała po raz pierwszy na Sumatrę w ramach programu stypendialnego Darmasiswa rządu Republiki Indonezji, co wpłynęło na je dalsze poszukiwania naukowo-badawcze (i nie tylko). Ukończyła wówczas roczny kurs językowo-kulturowy na Universitas Andalas w Padang. Ten i kolejny wyjazd zaowocowały pracą magisterską pt. „Kiedy Chińczyk jest Indonezyjczykiem”, obronioną w 2010 roku. W roku 2011 ponownie została stypendystką programu Darmasiswa, tym razem kontynuując studia językowe na balijskim Universitas Pendidikan Ganesha w Singarajy i rozpoczynając badania do pracy doktorskiej. Jest członkiem Toruńskiego Oddziału Stowarzyszenia Polsko-Indonezyjskiego ‘Sahabat’ (pozostającego wciąż w fazie rejestracji), w ramach którego obecnie koordynuje tworzenie archiwum powstałych w Polsce opracowań naukowych dotyczących Indonezji, które już wkrótce będzie dostępne przy jej katedrze.

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×