Filtr
 • Biznes Mamy – Mamy Biznes!

  Projekt skierowany jest do niepracujących kobiet, które przebywają na urlopie macierzyńskim/wychowawczym, posiadają przynajmniej jedno dziecko do lat 6.

 • Inspiracje na wakacje!

  Drodzy czytelnicy! Od pierwszych dni lipca do końca sierpnia trwać będzie akcja „Inspiracje na wakacje”.

 • Macieja Stafieja herbaciana podróż po Sri Lance

  Stacja Kultura- Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza 13 lipca o godz. 18.00 na podróżniczą opowieść Macieja Stafieja. Autor przybliży nam obszar Sri Lanki oraz zdradzi sekrety swojej największej pasji .

  Maciej Stafiej: „Tematem przewodnim spotkania będzie oczywiście herbata - główny cel, dla którego zdecydowałem się na wyjazd na drugi koniec świata. Podczas prelekcji, będziecie mogli dowiedzieć się skąd wzięło się zainteresowanie tym napojem, posłuchać o trudnościach związanych z planowaniem podróży, co urzekło mnie w Sri Lance oraz dlaczego właśnie Cejlon wybrałem sobie jako punkt pierwszy na mapie herbacianych podróży.

 • Teatr przy stole – performatywne czytanie sztuki

  „W kolejce po serce” czyta autorka Malwina Tkaczyk

  Stacja Kultura – Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza w dniu 24 czerwca (piątek) o godz. 18:00 na głośne czytanie sztuki pt. "W kolejce po serce" w wykonaniu Malwiny Tkaczyk. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu Teatr Przy Stole. Wstęp wolny.

  Poniżej prezentujemy krótka zapowiedź do spektaklu czytanego:

  https://www.youtube.com/watch?v=3f5xkcbiaqg&feature=youtu.be

  Malwina Tkaczyk: dyplomowana animatorka kultury, pedagog teatru, aktorka scen niezależnych. Swoją twórczość przekuwa na dramaty, wystawiane sztuki teatralne oraz autorskie warsztaty teatralne, które prowadzi dla dzieci, młodzieży a także osób dorosłych.

 • Międzynarodowa wystawa „IMPRESJE CZERWIENI” w Stacji Kultura

  Stacja Kultura wraz z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz uczelnią Slippery Rock University of Pennsylvania z USA zapraszają do Stacji Kultura w Rumi na międzynarodową wystawę "IMPRESJE CZERWIENI".

 • Czytanie na podwieczorek.

  Stacja Kultura zaprasza 10 czerwca o godzinie 16:00 na kolejną odsłonę Czytania na podwieczorek.

  Czytanie na podwieczorek to zajęcia skierowane do najmłodszych dzieci wraz z rodzicami. Głównym składnikiem warsztatów są zabawy plastyczne z wykorzystaniem różnych fabuł znanych baśni/książek.

  Prowadzenie: Anna Rekowska i Dorota Wolter.

  Warsztaty mają charakter otwarty, odbędą się w wypożyczalni dla dzieci.

  Czytana będzie książeczka „Lew i Ptak”

  Zapraszamy! Stacja Kultura Biblioteka Główna, Starowiejska 2, budynek dworca PKP

 • Wystawa ilustracji i fotografii "Trochę mniejsze miasto"

  ilustracje: Katarzyna Drewek fotografia: Natalia Szlaga 

   

  Wystawa poświęcona tematyce życia w Małym Trójmieście Kaszubskim. Prace w żartobliwy sposób nawiązują zarówno do elementów przestrzeni, jak i zwyczajów mieszkańców tego obszaru. Ukazane przez autorki miejsce jest eklektycznym światem, zdominowanym przez znajdującą się w pobliżu aglomerację trójmiejską.

 • „Smaki kuchni roślinnej”- wykład / degustacja / debata

  Stacja Kultura w Rumi oraz stowarzyszenie Otwarte Klatki z Gdańska zapraszają 20 lipca w godz. 18.00-19.00 na spotkanie poświęcone zdrowej kuchni wegańskiej. Poznamy tajniki kuchni roślinnej, zasmakujemy wegańskich potraw, otworzymy się na świat i styl życia, który pod każdym aspektem pragnie chronić zwierzęta. Jeżeli planujecie przejść na dietę wegańską, macie masę wątpliwości i pytań, koniecznie musicie przyjść.

 • Moc planszówek- pokaz gier bitewnych w Stacji Kultura

  Przestępcze organizacje i agenci nieczystych mocy, wielka historia w formie zabawy oraz mroczne science-fiction - trzy zupełnie inne świat, które w sposób kreatywny i edukacyjny porwą uczestników. Już 27 czerwca w godz. 10.00-14.30 Stacja Kultura w Rumi zaprasza na kolejną odsłonę pokazu gier bitewnych Stowarzyszenia „Trójmiasto”.

 • Wysatwa malarstwa "Tak widzimy, tak tworzymy"

  Wystawa malarstwa Grupy Studio Art UTW Rumia "Tak widzimy, tak tworzymy" pod kierunkiem Emili Sobieraj do końca sierpnia, w godzinach otwarcia placówki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×