Filtr
 • Biznes Mamy – Mamy Biznes!

  Projekt skierowany jest do niepracujących kobiet, które przebywają na urlopie macierzyńskim/wychowawczym, posiadają przynajmniej jedno dziecko do lat 6.

 • Inspiracje na wakacje!

  Drodzy czytelnicy! Od pierwszych dni lipca do końca sierpnia trwać będzie akcja „Inspiracje na wakacje”.

 • Macieja Stafieja herbaciana podróż po Sri Lance

  Stacja Kultura- Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza 13 lipca o godz. 18.00 na podróżniczą opowieść Macieja Stafieja. Autor przybliży nam obszar Sri Lanki oraz zdradzi sekrety swojej największej pasji .

  Maciej Stafiej: „Tematem przewodnim spotkania będzie oczywiście herbata - główny cel, dla którego zdecydowałem się na wyjazd na drugi koniec świata. Podczas prelekcji, będziecie mogli dowiedzieć się skąd wzięło się zainteresowanie tym napojem, posłuchać o trudnościach związanych z planowaniem podróży, co urzekło mnie w Sri Lance oraz dlaczego właśnie Cejlon wybrałem sobie jako punkt pierwszy na mapie herbacianych podróży.

 • Teatr przy stole – performatywne czytanie sztuki

  „W kolejce po serce” czyta autorka Malwina Tkaczyk

  Stacja Kultura – Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza w dniu 24 czerwca (piątek) o godz. 18:00 na głośne czytanie sztuki pt. "W kolejce po serce" w wykonaniu Malwiny Tkaczyk. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu Teatr Przy Stole. Wstęp wolny.

  Poniżej prezentujemy krótka zapowiedź do spektaklu czytanego:

  https://www.youtube.com/watch?v=3f5xkcbiaqg&feature=youtu.be

  Malwina Tkaczyk: dyplomowana animatorka kultury, pedagog teatru, aktorka scen niezależnych. Swoją twórczość przekuwa na dramaty, wystawiane sztuki teatralne oraz autorskie warsztaty teatralne, które prowadzi dla dzieci, młodzieży a także osób dorosłych.

 • Międzynarodowa wystawa „IMPRESJE CZERWIENI” w Stacji Kultura

  Stacja Kultura wraz z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz uczelnią Slippery Rock University of Pennsylvania z USA zapraszają do Stacji Kultura w Rumi na międzynarodową wystawę "IMPRESJE CZERWIENI".

 • Czytanie na podwieczorek.

  Stacja Kultura zaprasza 10 czerwca o godzinie 16:00 na kolejną odsłonę Czytania na podwieczorek.

  Czytanie na podwieczorek to zajęcia skierowane do najmłodszych dzieci wraz z rodzicami. Głównym składnikiem warsztatów są zabawy plastyczne z wykorzystaniem różnych fabuł znanych baśni/książek.

  Prowadzenie: Anna Rekowska i Dorota Wolter.

  Warsztaty mają charakter otwarty, odbędą się w wypożyczalni dla dzieci.

  Czytana będzie książeczka „Lew i Ptak”

  Zapraszamy! Stacja Kultura Biblioteka Główna, Starowiejska 2, budynek dworca PKP

 • Wystawa ilustracji i fotografii "Trochę mniejsze miasto"

  ilustracje: Katarzyna Drewek fotografia: Natalia Szlaga 

   

  Wystawa poświęcona tematyce życia w Małym Trójmieście Kaszubskim. Prace w żartobliwy sposób nawiązują zarówno do elementów przestrzeni, jak i zwyczajów mieszkańców tego obszaru. Ukazane przez autorki miejsce jest eklektycznym światem, zdominowanym przez znajdującą się w pobliżu aglomerację trójmiejską.

 • „Smaki kuchni roślinnej”- wykład / degustacja / debata

  Stacja Kultura w Rumi oraz stowarzyszenie Otwarte Klatki z Gdańska zapraszają 20 lipca w godz. 18.00-19.00 na spotkanie poświęcone zdrowej kuchni wegańskiej. Poznamy tajniki kuchni roślinnej, zasmakujemy wegańskich potraw, otworzymy się na świat i styl życia, który pod każdym aspektem pragnie chronić zwierzęta. Jeżeli planujecie przejść na dietę wegańską, macie masę wątpliwości i pytań, koniecznie musicie przyjść.

 • Moc planszówek- pokaz gier bitewnych w Stacji Kultura

  Przestępcze organizacje i agenci nieczystych mocy, wielka historia w formie zabawy oraz mroczne science-fiction - trzy zupełnie inne świat, które w sposób kreatywny i edukacyjny porwą uczestników. Już 27 czerwca w godz. 10.00-14.30 Stacja Kultura w Rumi zaprasza na kolejną odsłonę pokazu gier bitewnych Stowarzyszenia „Trójmiasto”.

 • Wysatwa malarstwa "Tak widzimy, tak tworzymy"

  Wystawa malarstwa Grupy Studio Art UTW Rumia "Tak widzimy, tak tworzymy" pod kierunkiem Emili Sobieraj do końca sierpnia, w godzinach otwarcia placówki.

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×