Filtr
 • Czytanie na podwieczorek

  20 maja 2016, w Stacji Kultura (Starowiejska 2, dworzec PKP),o godzinie 16 odbędzie się kolejna odsłona Czytania na podwieczorek.

  Czytanie na podwieczorek to zajęcia skierowane do najmłodszych dzieci wraz z rodzicami. Głównym składnikiem warsztatów są zabawy plastyczne z wykorzystaniem różnych fabuł znanych baśni/książek. Warsztaty maja charakter otwarty, odbędą w wypożyczalni dla dzieci.

  Tym razem czytana będzie książka „Edzio” autorstwa Marc Boutavanta i Astrid Desbordes

  Prowadzenie: Anna Rekowska i Dorota Wolter

  Zapraszamy!

 • Spotkanie autorskie z reporterem Arturem Domosławskim

  Stacja Kultura, 14 czerwca godz. 18.30

  Artur Domosławski - ur. 1967) - dziennikarz i reporter. Ukończył wydział wiedzy o teatrze w PWST w Warszawie. W latach 1991-2011był dziennikarzem „Gazety Wyborczej″, od 2011 roku jest związany z tygodnikiem „Polityka″, współpracuje także z polską edycją miesięcznika „Le Monde Diplomatique″.  Otrzymał tytuł Dziennikarza Roku 2010 przyznawany przez miesięcznik „Press″.

  Już w debiutanckiej książce (Chrystus bez karabinu. O pontyfikacie Jana Pawła II, poświęconej politycznym i społecznym aspektom pontyfikatu Jana Pawła II) zaznaczyły się wszystkie cechy pisarstwa Domosławskiego: dbałość o wielostronny opis rzeczywistości, unikanie hagiografii, odrzucenie polonocentrycznej perspektywy, nakreślenie szerokiego kontekstu historyczno-politycznego, wrażliwość społeczna.

 • Syria jakiej już nie ma... - podróż motocyklowa

  18 maja br. o godz. 18.00 Stacja Kultura- dworcowa biblioteka w Rumi - zaprasza Państwa w podróż do kraju, do którego obecnie się nie podróżuje. Do miejsc, które zostaną już tylko we wspomnieniach ludzi, którzy tam byli, zatrzymane w kadrze fotografii. Zabytki międzynarodowej klasy, przeplatające się kultury, gościnni ludzie, przepyszna kuchnia, niesamowite zapachy.

  Zapraszamy na sentymentalną, motocyklową podróż po Syrii sprzed 7 i 8 lat.
  Obrazem tego ciekawego kraju, jaki pozostał w ich wspomnieniach,  podzielą się Aldona Klebowska i Kuba Dąbrowski (Szwendaki.pl).

  Bo dopóki czegoś nie zobaczysz, nie poznasz tego naprawdę…

 • Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

  Stacja Kultura- Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza, od 4 do 7 maja, na IV edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA.

  Festiwal, który pierwszy raz zawita do Rumi, ma formę konkursu. Każdy z widzów biorących udział w pokazach, będzie mógł oddać głos na film, który najbardziej mu się podobał, stając się Jurorem w ogólnopolskim wydarzeniu filmowym!

  Wstęp wolny!

  Zapraszamy! Stacja Kultura- Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi, Starowiejska 2, dworzec PKP (poziom -1).

 • Spotkanie „Zbliżenia, czyli kulturowy pomost”- Vladislav Banasinsky

  Stacja Kultura- Miejska Biblioteka Publiczna (Starowiejska 2, dworzec PKP) zaprasza na spotkanie „Zbliżenia, czyli kulturowy pomost”- Vladislava Banasinskyego czeskie spojrzenie na Polskę. Wydarzenie odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 18:00.

  Vladislav Banasinsky autor książek „Spotkania z Polską” i „Spotkania w Polsce”, urodził się na Zaolziu, w Trzyńcu. Studiował w Brnie i Ostrawie. Człowiek wielu zawodów, pracował m. in. w kopalni węgla kamiennego, był wykładowcą w szkole wyższej i biegłym w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Aktualnie na emeryturze, w wolnym czasie gra na klarnecie i saksofonie i pisze.

  Spotkanie wzbogacone będzie akcentem muzycznym.

  Zapraszamy do wspólnego dialogu między literaturą, muzyką a doświadczeniem codziennym, który umożliwi kulturową i międzypokoleniową wymianę myśli. Bo sztuką jest zbudować kulturowy pomost, odrzucając wszelkie stereotypy.

  Zapraszamy!

 • Urodziny Floriana Ceynowy

  4 maja przypadają 198. urodziny Floriana Stanisława Ceynowy – patrona rumskiej biblioteki publicznej. Z tej okazji 8 maja (piątek) w godz. 10.00-13.00 Stacja Kultura- Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi przygotowała cykl lekcji bibliotecznych „Życie i twórczość Floriana Ceynowy”.  Poprowadzi je Roman Drzeżdżon, na co dzień związany z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubko-Pomorskiej. Nabór na zajecia jest już zakończony.

 • OGÓLNOPOLSKA „NOC BIBLIOTEK” W STACJI KULTURA W RUMI!

  W sobotę 30 maja 2015 r., od godz. 18.00 do świtu odbędzie się pierwsza- ogólnopolska Noc Bibliotek – pełna atrakcji, wieczorno-nocna impreza promującą czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. W akcję włączyła się również Stacja Kultura- siedziba główna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi.

 • Spotkanie autorskie z Jackiem Dehnelem - w ramach projektu DKK

  W środę, 27 maja 2015 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Stacji Kultura (ul. Starowiejska 2, Rumia) na spotkanie autorskie z cenionym pisarzem Jackiem Dehnelem. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Dyskusyjnego Klubu Książki i ma charakter otwarty.

  Jacek Dehnel poeta i prozaik, tłumacz z języków angielskiego i rosyjskiego, przekładał także pieśni do muzyki Astora Piazzoli, urodził się 1 maja 1980 w Gdańsku.

 • Zagłosuj na Bibliotekarza Roku 2014 – ZAGŁOSUJ NA SWOJE MIASTO

  Głosowanie trwa do 15 maja 2015r.

  Zagłosuj na Bibliotekarza Roku 2014 - ZAGŁOSUJ NA SWOJE MIASTO!

  1. Załóż konto na stronie https://www.sbp.pl/uzytkownik/zaloz_konto/uzytkownik
  2. Na e-mail podany w formularzu rejestracyjnym otrzymasz link aktywacyjny potwierdzający rejestrację.
  3. Po kliknięciu na link aktywacyjny otrzymasz informację, że jesteś zarejestrowany.
  4. Ponownie wejdź na stronę startową www.sbp.pl  i oddaj głos na Bibliotekarza Roku 2014 – najpierw jednak musisz się zalogować! podając maila i hasło.
  5. Zagłosuj na Krystynę Laskowicz.

   Procedura głosowania jest dość skomplikowana, tym bardziej będziemy wdzięczni za każdy głos!

   

   

  Instrukcja obrazkowa w załączniku poniżej.

 • „Kilka uwag o sztuce” - wykład prof. Aleksandra Widyńskiego

  Stowarzyszenie Artystów „Pasjonat” oraz Stacja Kultura w Rumi zapraszają 18 kwietnia br. godz. 13.30 na wykład prof. Gdańskiej ASP Aleksandra Widyńskiego„Kilka uwag o sztuce” w ramach cyklu spotkań organizowanych przez grupę „Pasjonat”.

  Aleksander Widyński (ur. 1961 r. w Powiatowej) - polski malarz, grafik, pedagog ASP w Gdańsku. Studiował w gdańskiej PWSSP (ASP) w latach 1981–1986. Dyplom uzyskał w Pracowni Malarstwa prof. Kazimierza Ostrowskiego 1986 r. Pracuje (dr hab.) w gdańskiej uczelni od 1986 r. w Pracowni Tkaniny Artystycznej prof. Włodzimierza Cygana. Prowadził także zajęcia z sitodruku. Od 2008 r. na Wydziale Malarstwa. Zajmuje się malarstwem, grafiką, tkaniną drukowaną. Brał udział m.in. w wystawie Arsenał '88.

 • Antologia kolejowa "POCIĄG NASZEGO WIEKU" wyruszyła ze stacji!

  - czyli spotkanie autorskie z redaktorem Piotrem Goszczyckim

  Zapraszamy do Stacji Kultura 16 kwietnia br. godz. 18.00 na spotkanie autorskie "Pociąg naszego wieku" - antologia kolejowa. Gościem spotkania będzie redaktor antologii Piotr Goszczycki.

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×