„Gdy drzewa śpiewają”- wystawa malarstwa Jolanty Kitowskiej

Wystawa malarstwa "Gdy drzewa śpiewają " Jolanty Kitowskiej w  Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi (ul. Pomorska 11).

„Drzewo jest zdumiewająco ludzkie w swej istocie. Stojąc nieruchomo pośród innych jednocześnie wznosi się ku niebu, ku słońcu, ku nieznanej przestrzeni. Pragnie światła. Latem szepce cichutko, albo płacze, zimą skrzypi. A czasem, gdy czas i pora są odpowiednie, śpiewa. O ciemnych nocach, zimnych porankach, o palącym słońcu i łamiących gałęzie mrozie. Śpiewa o życiu dłuższym niż ludzkie, o wiatrach niosących powietrze z nieznanych przestrzeni, o słońcu, do którego już tak niedaleko…To opowieść nie dla ludzkiego ucha.

Ich śpiew przyciąga, ich milczenie fascynuje, a one cały czas mówią. Wystarczy się wsłuchać”. 

 

 

 

O autorce

Jolanta Kitowska- jest Rumianką, ukończyła studia humanistyczne na Uniwersytecie Gdańskim. Przez wiele lat zajmowała się pracą zawodową i wychowywaniem dzieci. Na pewien czas wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i tam zaczęła malować w technice olejnej. Gdy zaczęło jej brakować warsztatu, ukończyła internetowy kurs malarstwa i rysunku w Stradford Career Institute. Uczęszczała także na wieczorowe kursy portretu i rysunku w Art League of Long Island. Po powrocie do Polski doskonaliła malarskie pasje w Studiu Sztuki Znak w Gdańsku. W 2011 roku otworzyła Rumską Pracownię Malarską "Akt" przy ulicy Wejhera, gdzie organizowane są kursy rysunku, malarstwa i rzeźby. 

 

Wystawa malarstwa Jolanty Kitowskiej
od 10 czerwca – 30 czerwca
Czynna w godzinach otwarcia placówki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×