Nie tylko morze - wystawa malarstwa Aleksandry Kowalskiej

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi Filia nr 1 (ul. Pomorska 11) zaprasza na wystawę malarstwa Aleksandry Kowalskiej pt. „Nie tylko morze”. Wystawę będzie można oglądać od 2 stycznia do 28 lutego br. w godzinach otwarcia placówki.

Kilka słów o artystce:

Aleksandra Kowalska swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła na Rumskim Uniwersytecie III Wieku w 2009r.

Jest członkiem wspierającym w Towarzystwie Miłośników Sztuki przy ul. Traugutta w Gdyni.

Od 2013r. należy do Kola Plastyków przy Towarzystwie Miłośników Gdyni.

Bierze udział w wielu plenerach i wystawach zborowych.

Twórczość Aleksandry Kowalskiej skupia się na marynistyce, kwiatach, i pejzażach, chociaż nie stroni od kopiowania obrazów dawnych mistrzów. Kolorystyka w obrazach Aleksandry jest pogodna, dominuje czysty jasny kolor, światło i optymizm. Artystka cały czas poszukuje i ciągle dąży do perfekcji.