Spotkanie podróżnicze z Wiesławą i Krzysztofem Rudź w Filii nr 1

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi, Filia nr 1 (ul. Pomorska 11), zaprasza 18 października o godzinie 18:00 na spotkanie podróżnicze z Wiesławą i Krzysztofem Rudź.

Rumianie wybrali się w podróż śladami polskich emigrantów, którzy na statku MS Chrobry, w 1939 roku, wypłynęli w poszukiwaniu lepszego życia za ocean. Po miesięcznym rejsie przez Atlantyk, kolejne osiem miesięcy spędzili na motorach i przejechali ponad 20000 km przez Argentynę, Chile, Urugwaj, Paragwaj i Boliwię.

Kilka słów od podróżników:

Na spotkaniu dowiedzą się Państwo jak wytrzymać z własnym mężem 8 miesięcy w podróży motocyklowej? Jak naprawić motor na pustkowiu Patagonii? Jak upiec mięso wołowe, by nie było twarde? Jak rozmawiać po hiszpańsku, by być zrozumianym przez Argentyńczyka? Na te i na wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź podczas tego spotkania.

Opowiemy o dwudziestu tysiącach kilometrów, które pokonaliśmy po drogach i bezdrożach Ameryki Południowej. Oczywiście podróżować może każdy, ale podróże motocyklem wymagają dużej siły charakteru, zwłaszcza jeśli są to motocykle „pełnoletnie”, a budżet wyprawy jest „ekonomiczny”.

Podróż inspirowana była historią polskich emigrantów, którzy wypłynęli z Gdyni do Argentyny, w 1939 roku na transatlantyku MS Chrobry. Podczas spotkania dowiecie się również czy nasze poszukiwania potomków emigrantów się udały i do jakich egzotycznych miejsc trafiliśmy.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!