Spotkanie z pisarzem Franciszkiem Szczęsnym w Filii nr 1

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi Filia nr 1 (ul. Pomorska 11) zaprasza 4 października  o godzinie 18:00 na spotkanie z Franciszkiem Szczęsnym. Rozmawiać będziemy o najnowszej książce autora pt. „Ostatni szaman Pomorza””.

Franciszek Szczęsny jest autorem powieści: "W krainie gryfa", "Na przekór", "Gryfowy szaniec", "Kamienista droga", "Za mną same zgliszcza" i "Ostatni szaman Pomorza". Akcja wszystkich rozgrywa się wyłącznie na Pomorzu. Trzy z nich wyróżnione zostały w konkursach literackich. Pisał również bajki dla dzieci, także w języku kaszubskim.

„Ostatni szaman Pomorza”:

Obisław, najmłodszy syn sołtysa Drewki, jako dziecko przeznaczony został do nauki profesji szamana. Profesji potrzebnej i poważanej wśród mieszkańców pogańskiej Osady Siedmiu Jezior, która pewnego dnia została zrównana z ziemią przez niosących misję chrystianizacyjną braci Zakonu Krzyżackiego. Obisław musiał odnaleźć się w nieznanym sobie świecie, którego porządku nie rozumiał, i w nowej religii, którą mu narzucono. Jako człowiek o wielu talentach potrafił wypracować sobie drogę do względnie bezpiecznego i szczęśliwego życia. Jednak każdego dnia coś mówiło mu, że nie taki los jest mu pisany. Czy bohaterowi udało się wypełnić swoje przeznaczenie?

Opowieść o ostatnim szamanie Pomorza jest opowieścią o końcu pełnego legend rozdziału w historii tej krainy, o którym nie wolno nam zapomnieć.

źródło opisu: zaczytani.pl