Wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Bieńko Kornackiej

Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 1(ul. Pomorska 11), zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Bieńko Kornackiej.

Wernisaż odbędzie się 5 kwietnia o godzinie 18:00.

Wystawę będzie można oglądać od 1 kwietnia do 31 maja w godzinach otwarcia placówki.

Artystka jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków w Gdańsku.

Od kilkunastu lat prowadzi warsztaty malarskie w Wejherowie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Mieszka od dwóch lat w Rumi.

Dotychczasowe wystawy: 18 wystaw indywidualnych – w Gdyni, Wejherowie, Rumi i Bolszewie, oraz udział w dwóch  wystawach zbiorowych za granicą – w Galerii Lyktan w Sztokholmie, w Polsce w wystawie w Ratuszu Staromiejskim  w Gdańsku, w wystawach Towarzystwa Plastyków Wejherowa, wystawach Koła Plastyków im prof. W. Szczeblewskiego i Koła Pasji Twórczych przy Bibliotece Publicznej w Bolszewie.

Technika: ulubiona technika artystki to kolaż i akryl na płótnie, wykorzystuje też akwarelę, gwasz, olej, temperę i tusz. tworząc tuszem ilustracje do książek.

Publikuje obrazy w Internecie posługując się często techniką cyfrową.

W 2008 roku wydała tomik poezji o tematyce duchowej „Między Niebem a Ziemią”.

Strona internetowa artystki: https://www.behance.net/elbienkokornacka

Wstęp wolny!