Wernisaż Jolanty i Mariusza Kitowskich „Nasza Toskania”

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi Filia nr 1 (Pomorska 11) zaprasza 9 listopada o godzinie 18:00 na wernisaż Jolanty i Mariusza Kitowskich „Nasza Toskania”.

Wystawę będzie można oglądać od 9 listopada do 9 grudnia, w godzinach otwarcia placówki.

Autorzy o wystawie:

Jesteśmy małżeństwem od 25 lat, razem prowadzimy Rumską Pracownię Malarską, która jest głównym miejscem naszej twórczości. Plenery dopełniają nasze obrazy o nowe doświadczenia, są wyzwaniem i niepewnością – gdy po komfortowej pracy w zaciszu pracowni trzeba zmagać się z kadrowaniem, zmienną pogodą i światłem, a decyzje muszą być podejmowane natychmiast. I, co najbardziej zaskakujące, te prace zwykle tchną świeżością i przestrzenią, kolorem i światłem, mimo, że tworzone w pośpiechu i dyskomforcie.

Takie też są obrazy z Toskanii. Wszystkie stworzone w plenerze, często pod palącym słońcem, jednak tak bliskie sercu, że chce się wracać co rok w te same klimaty i malować, malować, malować....

Wstęp wolny!

Zapraszamy!

9 listopada, godz. 18:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi, Filia nr 1, Pomorska 11.