Wystawa - Malarskie sytuacje

Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 1 (ul. Pomorska 11) zaprasza na wystawę malarstwa Michała Owczarza pt. „Malarskie sytuacje”.

Wystawę można oglądać od 1.09. do 28.10, w godzinach otwarcia placówki.

Finisaż wystawy odbędzie się 26 października o godzinie 18:00.

Krótko o autorze:

Michał Owczarz-urodzony w 1979 r we Wrzeszczu, absolwent 3 LO w Gdyni.

Należy do stowarzyszenia artystów "Pasjonat" w Rumi, Towarzystwa Miłośników Gdyni. Maluje od 2006 roku, stworzył około 2000 prac, olejem i akrylem na płótnie.

Wykonuje malarstwo surrealistyczne, ekspresjonistyczne. Jednym ze znaków rozpoznawczych jego malarstwa jest portret kobiety z fantazji. Interesuje się literaturą, kinem, historią.

O wystawie:

Obrazy prezentowane na wystawie pochodzą z bierzącego roku, stanowią szeroki  przegląd tematyczny. Góry, portrety, architektura miejska, alegoria, scenka rodzajowa.

W malarstwie wykorzystany jest zmysł obserwacji, jednak zawsze poparty własną fantazją.

Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 1, Pomorska 11.

Wystawa 01.09.- 28.10.

Finisaż: 26.10.,godz. 18:00