Integracyjny Spektakl Teatrzyku Co w Trawie Piszczy pt. "Kolory" w filii nr 1

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi (ul. Pomorska 11)  oraz wolontariusze Fundacji Mamy Rumianki zapraszają na: 

Integracyjny Spektakl Teatrzyku Co w Trawie Piszczy pt. "Kolory" - 14.12.2015 godz. 11:00

Spektakl prezentowany będzie w ramach projektu „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” dofinansowanego z funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (wstęp wolny, obowiązują zapisy - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., liczba miejsc ograniczona - pierwszeństwo mają dzieci niepełnosprawne, lub zagrożone niepełnosprawnością).

To krótkie (około 25 minutowe) autorskie widowisko teatralne stworzone zostało z myślą o możliwościach percepcyjnych Najmłodszego Widza (dzieci w wieku 0-4 lat), oraz dzieci niepełnosprawnych.

Rzecz dzieje się na małej, spokojnej łące. Sympatyczni bohaterowie: Motyl i Żuk przeżywają wspólne przygody. Każda z nich związana jest z określoną barwą. Kolory w finale łączą się w piękną tęczę.
Po przedstawieniu efektowna scenografia: szeleszcząca rzeka, mięciutki ptaszek, ogromne klocki czy kwiat z odpinanymi płatkami wykorzystana zostanie również do wspólnej zabawy z widownią. Całość spotkania trwa około godziny.

Widowisko teatralne "Kolory" pokazuje piękno świata. Ciekawe zastosowanie przedmiotów. Uczy nazywania barw. W spektaklu wykorzystujemy wyraziste rekwizyty i delikatne dźwięki (aktorzy grają i śpiewają na żywo). Obraz i rytm są ważniejsze od samego słowa. Fabuła jest prosta, dostosowana do możliwości recepcyjnych dziecka, jednocześnie bez "upupiania" Małego Widza.

Wybrane warstwy spektaklu będą atrakcyjne dla dziecka półrocznego, a inne dla trzyletniego. Założyliśmy jednocześnie, że teatr dedykowany maluszkom może i powinien być również interesujący dla jego rodziców, by mogli być razem i wspólnie go przeżywać.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×