Integracyjny Spektakl Teatrzyku Co w Trawie Piszczy pt. "Kolory" w filii nr 1

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi (ul. Pomorska 11)  oraz wolontariusze Fundacji Mamy Rumianki zapraszają na:

Integracyjny Spektakl Teatrzyku Co w Trawie Piszczy pt. "Kolory" - 14.12.2015 godz. 11:00

Spektakl prezentowany będzie w ramach projektu „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” dofinansowanego z funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (wstęp wolny, obowiązują zapisy - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., liczba miejsc ograniczona - pierwszeństwo mają dzieci niepełnosprawne, lub zagrożone niepełnosprawnością).

To krótkie (około 25 minutowe) autorskie widowisko teatralne stworzone zostało z myślą o możliwościach percepcyjnych Najmłodszego Widza (dzieci w wieku 0-4 lat), oraz dzieci niepełnosprawnych.

Rzecz dzieje się na małej, spokojnej łące. Sympatyczni bohaterowie: Motyl i Żuk przeżywają wspólne przygody. Każda z nich związana jest z określoną barwą. Kolory w finale łączą się w piękną tęczę.
Po przedstawieniu efektowna scenografia: szeleszcząca rzeka, mięciutki ptaszek, ogromne klocki czy kwiat z odpinanymi płatkami wykorzystana zostanie również do wspólnej zabawy z widownią. Całość spotkania trwa około godziny.

Widowisko teatralne "Kolory" pokazuje piękno świata. Ciekawe zastosowanie przedmiotów. Uczy nazywania barw. W spektaklu wykorzystujemy wyraziste rekwizyty i delikatne dźwięki (aktorzy grają i śpiewają na żywo). Obraz i rytm są ważniejsze od samego słowa. Fabuła jest prosta, dostosowana do możliwości recepcyjnych dziecka, jednocześnie bez "upupiania" Małego Widza.

Wybrane warstwy spektaklu będą atrakcyjne dla dziecka półrocznego, a inne dla trzyletniego. Założyliśmy jednocześnie, że teatr dedykowany maluszkom może i powinien być również interesujący dla jego rodziców, by mogli być razem i wspólnie go przeżywać.