Teatr Zajechał do Małego Trójmiasta Kaszubskiego

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi oraz Teatr Gdynia Główna mają przyjemność zaprosić Państwa na cykl spektakli w ramach projektu „Teatr Zajechał do Małego Trójmiasta Kaszubskiego”. Wstęp na wszystkie spektakle prezentowane w rumskiej Bibliotece jest bezpłatny!

Poniżej przedstawiamy repertuar na listopad.

Filia nr 1, ul. Pomorska 11

9.11.2015, g. 18.00

Tulla (na podst. Powieści Güntera Grassa)

to opowieść o dorastaniu, w której historia dziewczyny mieszkającej we Wrzeszczu staje się pretekstem, by przedstawiając jej proste, smutne życie, odnaleźć w nim to, co powinno być wartością uniwersalną. Przejmująca opowieść o człowieku, który niejako samotnie staje się dorosłym, zostawia w widzach uczucie zrozumienia i współczucia, a jednocześnie nieodparte pragnienie „wzięcia sprawy naszego życia w swoje ręce” i nonkonformizmu.

Adaptacja, reżyseria i wykonanie: Ida BOCIAN

Konsultacje reżyserskie: Ewa Ignaczak, Magdalena Płaneta

Konsultacje choreograficzne: Anna Wyrzykowska

Filia nr 4, ul. Górnicza 19

16.11.2015, g. 18.00

Ścianananaświat (spektakl dla dzieci i dorosłych)

Maurycy, dla przyjaciół Momo, zaprasza na wykład, podczas którego zabierze widzów w podróż do świata dzieciństwa – pozbawionego nudy, przewidywalnej codzienności. W jego pozornie absurdalnych problemach, kryje się szczera, dziecięca logika i manifestacja głęboko skrywanych uczuć. Poprzez spojrzenie w przeszłość, która pozostaje i żyje w naszych wspomnieniach, Momo dokonuje dojrzałej refleksji nad własnym życiem, wpływie wychowania na życie dorosłe, przy jednoczesnej walce o status dziecka we współczesnym świecie.

Spektakl skierowany zarówno do tej młodszej jak i starszej publiczności.

reżyseria: Ewa Ignaczak

obsada: Wojciech Jaworski

opracowanie muzyczne: Tomasz Antonowicz

Stacja Kultura, ul. Starowiejska 2, Rumia dworzec PKP

25.11.2015, g.18.00

Była Żydówka, nie ma Żydówki (na podst. Powieści Mariana Pankowskiego)

Tytułowa ostatnia Żydówka z miasta N. zostaje zaproszona już po wojnie przez swoich rodaków z odległej "amerykańskiej krainy" na spektakl, którym mają być jej własne tragiczne losy. Na tym tle rozgrywa się odwieczna rywalizacja w cierpiętnictwie pomiędzy Polakami i Żydami, dziś dostrzeganym jedynie w szumnych debatach na temat pamięci i w patetycznych rocznicach, w czasie których ofiary są już tylko aktorami.

scenariusz: Katarzyna Fidos

reżyseria: Ewa Ignaczak