Filtr
 • „NASZ WYSOCKI” - koncert

  WYKONANIE:

  Michał Konstrat – GITARA

  Piotr Kajetan Matczuk – WOKAL, KLAWISZE


  13 listopada, godz.19.00

  Stacja Kultura, ul. Starowiejska 2, Rumia dworzec PKP

  WSTĘP WOLNY!

 • Spotkanie podróżnicze - Rumunia - „Dacja , Daćia czy Dracula ?”

  Rumunia nieodmiennie kojarzy się z postacią hrabiego Draculi z zamku w Branie. Ani on jedynym symbolem Rumunii, ani z Branu. Andrzej Pasławski udowodni, że istnieją inne symbole tego kraju. Składa obietnicę, że wspólnie z Państwem zdobędzie prawdziwy zamek Draculi- a dotrzeć do niego można po ponad tysiącu pięciuset schodach!

 • Wernisaż wystawy „Dwojako” Natalii Koniuszy oraz Magdaleny Bieleckiej

  5 listopada br. o godz. 18.30 Stacja Kultura Biblioteka Główna oraz Koło Naukowe Animacji Wydarzeń Artystycznych AWA zapraszają na wernisaż wystawy „Dwojako” Natalii Koniuszy oraz Magdaleny Bieleckiej. Autorkami prac są studentki trzeciego roku grafiki na Wydziale Sztuki Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Kuratorem wystawy jest drBeata Cedrzyńska.

 • Koncert dla dzieci zespołu Jerz Igor

  W sobotę, 31 października, w Stacji Kultura zespół Jerz Igor zaserwuje wspaniałą muzyczną ucztę dla dzieci! Gwarantujemy, ze będzie to bardzo dobrze spędzone rodzinne popołudnie!

 • HAWAI’I - Wielka wyspa - wyspa ognia i śniegu

  Spotkanie poświęcone legendom hawajskim, wzbogacone pokazem tańca!

  Czy możliwe jest, by na niewielkiej wyspie znajdującej się na środku ogromnego Pacyfiku, znalazły wspólny dom dwie najpotężniejsze Boginie Hawajskie? Czy możliwe jest by tuż obok siebie, w bardzo bliskim sąsiedztwie mogły współistnieć Pele - bogini Ognia i Piliahu - bogini Śniegu?

  Okazuje się, że tak…ale jak to w życiu bywa, nie przyszło to łatwo.

 • Afera Kryminalna 2015

  Zapraszamy na kolejną edycję Gdańskiej Afery Kryminalnej. W tym roku aż 4 dni pełne kryminalnych atrakcji! Po raz pierwszy w aferę zamieszana jest również Stacja Kultura, a wraz z nią m.in. Mariusz Czubaj, Iza Żukowska, Adam Ubertowski, Ryszard Ćwirlej. Spotkania z autorami w Rumi odbędą się w dniach 24 oraz 25 października.

 • Nabór na warsztaty teatralne dla dzieci zakończony

  Warsztaty teatralne dla dzieci, wariant skierowany do uczniów szkół podstawowych, to ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którzy chcieliby zderzyć się z zadaniami małego aktora. Na zajęciach dzieci poznawać będą podstawowe techniki aktorskie, ruch sceniczny, pracę z rekwizytem, będą budować swoje pierwsze role. W rezultacie zajęć powstanie spektakl. Zajęcia poprowadzą Anna Rekowska oraz Dorota Wolter. Oferta skierowana jest dla dzieci w wieku 7-12 lat. Uczestnictwo w warsztatach nie wiąże się z żadnymi kosztami finansowymi.

  Pierwsze zajęcia odbędą się 6 listopada o godz. 17.00 w sali lustrzanej (I piętro) Stacji Kultura.

   

 • Wystawa prac studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

  „INTAGLIO STUDIO GDAŃSK”

  Wystawa prac studentów i prowadzących Pracownię Wklęsłodruku na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku to kilkadziesiąt różnorodnych grafik, które będzie można obejrzeć w przestrzeni Stacji Kultura od 1 do 31 października, w godzinach otwarcia placówki.

 • Stowarzyszenie miłośników gier strategicznych "Trójmiasto” - pokaz gier bitewnych

  8 listopada 2014 r. (Sobota), godz. 11.00-14.30 

  Czym jest gra bitewna?
  W jednym zdaniu jest to gra łącząca modelarstwo, grę strategiczną, fabularną oraz symulator dowódcy armii w jednym.
  Figurkowe gry bitewne to gra z wykorzystaniem figurek reprezentujących jednostki w armii, kości do gry decydujące o porażce czy sukcesie, pola bitwy czyli makiety oraz często z specjalnych wzorników. Każdy model w armii posiada swoje parametry: sposób ich poruszania, walki oraz przeżywalności. Zależności te zapisano w księgach zasad. 
  Cechą gry bitewnej jest wciągający klimat. Niektóre gry cofają graczy do przeszłości, a inne wybiegają na przód. Niektóre dzieją się w kosmosie a inne w fantastycznych krainach nie z tego świata. 
  Każda gra posiada kilka typów frakcji, nacji, armii, ras, korporacji, które gracz może wybrać jako swoją armię którą poprowadzi do zwycięstwa. Modele jednostek wykorzystywane w armiach zazwyczaj kupuje się niezłożone i niepomalowane. To obowiązkiem gracza jest złożenie modeli według własnego pomysłu, pomalowania w kolory swojego wojska i poprowadzenie do zwycięstwa.
  Każda armia stająca naprzeciwko przeciwnika musi stanąć na polu bitwy. To gracze przygotowują scenerię do gry z poszanowaniem swojego uniwersum. Ruiny kosmicznych miast, fabryk czy też sielska francuska wioska. Tereny do gry można kupić gotowe lub też przygotować (lub zaimprowizować) samemu.
  Rozgrywka pojedynczej gry bitewnej podzielona jest na tury. Na początku gracze przygotowują armie dokupując jednostki za określoną liczbę punktów do ustalonego limitu (im większy tym bitwa jest bardziej rozbudowana).
  Następnie przeciwnicy wystawiają swoje armie zgodnie z ustalonymi zasadami. Po czym gracz pierwszy porusza swoimi oddziałami, dokonuje ataków magicznych, strzeleckich lub wręcz dążąc do założonego celu misji – anihilacji przeciwnika, zajęcia strategicznego punktu na planszy, przejęciu relikwii, wraku lub ucieczki bądź też przełamania przez linię przeciwnika.
  Gra bitewna to długie godziny, które graczom przemijają nad polem bitwy, o której losie może zaważyć pechowy rzut kością, to wojenne manewry małych oddziałów specjalistów, całych nieprzeliczonych armii, posłuszne rozkazom ich dowódcy czyli gracza.

 • Spotkanie autorskie z pisarzem Aleksandrem Strzelbickim

  Aleksander Strzelbicki (ur. 1954). 
  Z wykształcenia: nawigator morski. 
  Z zamiłowania: pisarz. 
  Miasto zamieszkania: Rumia. 
  Miejsce spotkania: Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi - Stacja Kultura, ul. Starowiejska 2. 
  Cel spotkania: rozmowa. 
  Zapraszamy! 

 • Spotkanie autorskie poświęcone książce "Jego oczami”

  Spotkanie autorskie poświęcone książce „Jego oczami, czyli to, co nie zostało dopowiedziane w najnowszym dokumencie o ks. Józefie Tischnerze”.

  We wtorek, 4 listopada 2014 r, o godz. 18.30 zapraszamy do Stacji Kultura na wyjątkowe spotkanie poświęcone szerszemu projektowi "Jego oczami", na który składa się film dokumentalny (bohaterem filmu jest znany wszystkim ks. Józef Tischner) oraz książka, dopowiadająca to, co nie zostało ujęte w filmie. Historia opowiedziana została z perspektywy osoby najbliższej Profesorowi, a mianowicie oczami brata-Kazimierza Tischnera.
  Warto dodać, że film zrobił już karierę międzynarodową, został doceniony przez krytyków filmowych, a na Szymona J. Wróbla, autora projektu, skierowały się oczy mediów ogólnopolskich i zagranicznych.
  Spotkaniu towarzyszyć będzie również projekcja fragmentów dokumentu o ks. Józefie Tischnerze.
  Zapraszamy na ciekawą, interdyscyplinarną dyskusję!

  O projekcie:

  Ta niezwykła książka dla każdego, to efekt prawie rocznej pracy pochodzącego z Żywiecczyzny Szymona J. Wróbla, któremu pomagała współautorka wielu książek, dziennikarka Joanna Podsadecka i Sylwia Pietyra. Nad wszystkim czuwał brat ks. Profesora, Pan Kazimierz Tischner. Książka wraz z filmem w wersji kinowej ukazała się w całej Polsce nakładem krakowskiego "Wydawnictwa M". Premiery, podobnie jak miało to miejsc w przypadku filmu odbyły się w 3 dni w 3 miastach. W Żywcu, Krakowie i Starym Sączu.

  Książka „Jego oczami” to dokończone rozmowy z przyjaciółmi ks. Profesora, długa i szczera rozmowa z jego bratem, który stał się głównym bohaterem filmu, zyskując sympatię tysięcy widzów w Polsce, jak również za granicą. To także opis najciekawszych przygód, z którymi młodzi twórcy spotkali się podczas ponad 150 pokazów filmu w Polsce i za granicą.

  W książce poza wartościami płynącymi z folkloru, widać również pozytywne wykorzystanie nowych mediów, których zalety od początku dostrzegał ks. Profesor Józef Tischner, mając świadomość, że nie do wszystkich można dotrzeć z kościelnej ambony. Jak powiedział autor w jednym z wywiadów "Jestem przekonany, że ks. Profesor Józef Tischner korzystałby dzisiaj z Facebooka".

  Bezcenny dla tej książki jest również nigdy niepublikowany w całości wywiad z ks. Profesorem z 1990 roku, podarowany twórcom przez jednego z dziennikarzy Gazety Olsztyńskiej -Marka Barańskiego, który podczas pokazu filmu przypomniał sobie o jego istnieniu. Jakie znaczenia nabierają dzisiaj słowa wypowiedziane 24 lata temu przez ks. Profesora? To już Państwo muszą ocenić.


  Więcej informacji: www.facebook.com/jegooczami

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna2

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×